Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

T4 dziwny dzwieki i wyciek oleju

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
pawelek191
User
User
Posty:1
Rejestracja:2013-09-30, 17:05

2013-09-30, 17:17

witam. w multivanie 2.5 tdi(150km) zaczal mi dziwnie chodzic, jakby zawory klepaly, lecz nie jestem pewien, przejechalem 300 km, Dzis brak oleju, prawa strona silnika od spodu cala w oleju. pytanie co tak dziwnie chodzi i skad wyciekl olej.
jest po kompletnej wymianie rozrzadu.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-09-30, 17:56

jakby zawory klepaly


Może trzeba je dotrzeć może się zasyfiły ? z tego co pamiętam tam jest ten nieszczęsny EGR <boisie> no ja jestem ogólnie przeciwnikiem tego rozwiązania dlatego że właśnie spaliny które wracają do cylindra mają wysoki poziom CO2 który zresztą zapycha rury egr jak i osadza się na zaworach ... Nie wiem to tylko moja teoria z twojego opisu właśnie bym to obstawiał :D
pawelek191 pisze:przejechalem 300 km, Dzis brak oleju


No a to byłby właśnie efekt nadmiernego spalania w skutek dostawania się oleju do cylindrów :(
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2013-09-30, 18:37

bee1q1 pisze:

z tego co pamiętam tam jest ten nieszczęsny EGR <boisie> no ja jestem ogólnie przeciwnikiem tego rozwiązania dlatego że właśnie spaliny które wracają do cylindra mają wysoki poziom CO2

No a to byłby właśnie efekt nadmiernego spalania w skutek dostawania się oleju do cylindrów :(

Kolego ale w układzie egr nie chodzi o co2
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-10-02, 17:00

Kolego ale w układzie egr nie chodzi o co2

Ty jesteś jakiś troszkę dziwny wiem, że chodzi o ograniczenie emisji spalin ale pomyśl jak przez zawór przechodzą spaliny to się zapycha bo w spalinach JEST CO2 uzyskiwane w wyniku spalania ! kto wie czy tym się nie zapchały zawory ?


P.S.

Problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2013-10-02, 19:03

Chodziło mi o to że w dieslu nie chodzi o zmniejszenie CO2 tylko o tlenki azotu recyrkulacja spalin służy do zmniejszenia temperatury spalania . Nie jestem zwolennikiem ekologii ale zaślepianie egru uważam za głupie bo każdy by chciał oddychać świeżym powietrzem ale najchętniej wszyscy wywalili by egr dpf scr .
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”