Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Passat B6 i dziwne odgłosy w zawieszeniu.

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
MaTT
User
User
Posty:6
Rejestracja:2012-11-13, 00:13
Lokalizacja:Stargard Szczeciński
Kontakt:

2012-11-13, 00:16

Witam, jakieś 4 miesiące temu pojawiły się stuki przy hamowaniu na nierównościach poprzecznych, olałem sprawę bo byłem zaganiany, a autem mało jeździłem tylko po mieście, prócz tego nic się nie działo, ostatnimi czasy stuki podczas hamowania są głośniejsze i słychać tylko jak jest jakaś nierówność, no a dzisiaj zaczęło mi tłuc na lekkich nierównościach i bujnięciach autem (już nawet nie hamując)
Pobujałem nim trochę i ewidentnie słychać stukanie z lewej strony.
O ile te stuki podczas jazdy są bardzo ciche muszę jechać na luzie i wyłączyć radio i nawiew żeby to usłyszeć, o tyle stuki przy hamowaniu na nierónościach są już naprawdę głośne.

Półtora roku temu wymieniałem łącznik stabilizatora lewy bo miałem identyczny objaw na nierównościach poprzecznych (nie mówie o hamowaniu) i pukanie ustało, tak samo te stuki podczas bujania wskazują na łącznik, ale co z głuchymi stukami przy hamowaniu na nierównosciach?


PS. Zapomniałem dodać, że byłem miesiąc temu na przeglądzie i nic nie wyszło, przynajmniej mi diagnosta nic nie powiedział, ale jutro odwiedzę na wszelki wypadek innego.
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2012-11-13, 08:29

Sprawdz zawieszenie całe przód. Możesz mieć wybity sworzeń albo tulejki na wahaczu sam łącznik nie dawałby takiego efektu. Autko do góry i zobacz co padło.:)
Jak mogę to pomogę :)
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2012-11-13, 08:29

Dokładnie jedź do innego diagnosty i opowiedz mu o objawach.Zobaczymy co wyjdzie.
Awatar użytkownika
MaTT
User
User
Posty:6
Rejestracja:2012-11-13, 00:13
Lokalizacja:Stargard Szczeciński
Kontakt:

2012-11-13, 10:48

A co myślicie o maglownicy? Ona chyba też może dawać takie objawy...

No dzisiaj/jutro koniecznie muszę skoczyć, bo zamierzam wybrać się w grudniu do Zakopanego a wolałbym mieć ogarnięte zawieszenie. :)


EDIT.
Wziąłem dzisiaj auto z garażu i przysłuchiwałem się i nie ma teraz tego pukania jak jade... <co> Na dziurach słyszę tylko stuki zawartości bagażnika. Przy hamowaniu delikatnie coś tam głucho puka, ale jest dużo ciszej niż wczoraj. Może ja jestem przewrażliwiony... jechałem też kolegi B6 i u niego jest praktycznie tak samo... mało tego kolega jechał ze mną i on mówi, że nic nie słyszy... <co> .
Dlatego może na przeglądzie mi nic nie wyszło, może jakaś poduszka pod silnikiem czy skrzynia?
No nic pojadę jeszcze do innego diagnosty i zobaczymy co on powie i tu opisze jak wrażenia. :)
Awatar użytkownika
InRed
Mod pogaduchy
Mod pogaduchy
Posty:531
Rejestracja:2012-05-28, 21:06
Lokalizacja:Bydgoszcz

2012-11-13, 15:14

Czesc,

sama jestem ciekawa jak tam u Ciebie.
U mnie pojawily sie stuki w prawym przednim kole, przy hamowaniu, i skrecie w prawo. mam amorki do wymiany, i laczniki stabilizatora wlasnie, zabieram sie za to, ale narazie poki co jezdze.

Daj znac co powiedzial diagnosta
Poszukujesz auta z Niemiec ?

Napisz do mnie ;-)
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2012-11-13, 18:25

ja bym sprawdził amorki i ich łoża
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2012-11-13, 19:43

wiesz bezx dokładnego przejrzenia zawieszenia to możemy tylko strzelać więc proponuje wypad na pożądną diagnostykę
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
MaTT
User
User
Posty:6
Rejestracja:2012-11-13, 00:13
Lokalizacja:Stargard Szczeciński
Kontakt:

2012-11-13, 22:04

InRed pisze:Czesc,

sama jestem ciekawa jak tam u Ciebie.
U mnie pojawily sie stuki w prawym przednim kole, przy hamowaniu, i skrecie w prawo. mam amorki do wymiany, i laczniki stabilizatora wlasnie, zabieram sie za to, ale narazie poki co jezdze.

Daj znac co powiedzial diagnosta

Jak się dowiem co i jak na pewno napisze tu :).
U mnie tyle dobrego, że przy skrętach mam cisze.

Amorki były na przeglądzie sprawdzane 18 października i przód wyszedł 70 a tył 46.
Kurczę nie chce mi się wierzyć, że na przeglądzie nic nie wyszło, a diagnosta naprawdę sprawdzał dokładnie, ale nie odezwał się słowem, tylko wziął podbił i pożegnał. :P


Domyślam się, że bez przetrzepania auta to się nie dowiem, no nic muszę się zebrać i pojechać sprawdzić, ale jak dzisiaj było cicho w aucie to od razu odechciało mi się zabierać za to :).
Jak pojadę to się z Wami skonsultuje, bo wiadomo jak to jest co diagnosta/specjalista to inna opinia. :)
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2012-11-14, 16:13

wiesz czasami bez rozmontowania zawiasu w drobny mak nie dojżysz luzów bo wszystko jest naprężone
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
MaTT
User
User
Posty:6
Rejestracja:2012-11-13, 00:13
Lokalizacja:Stargard Szczeciński
Kontakt:

2012-11-22, 13:26

Banalna sprawa, łącznik stabilizatora :). Po wymianie cicho w aucie. :)
Awatar użytkownika
carlos223223
Automistrz
Posty:371
Rejestracja:2012-02-19, 12:48
Lokalizacja:Włocławek

2012-11-22, 21:28

<cwan>
Kto pyta, nie błądzi :)
http://diagnostyka.abc24.pl/
Awatar użytkownika
MaTT
User
User
Posty:6
Rejestracja:2012-11-13, 00:13
Lokalizacja:Stargard Szczeciński
Kontakt:

2012-11-23, 11:37

Kamien z serca mi spadł, jak okazało się, że zmieszczę się w 100zł z robocizną, w aucie teraz zapanowała kompletna cisza. Nawet przy hamowaniu w dziurach nic nie bije, nie stuka.
zico

2012-11-23, 18:30

Najmniej istotne (dla bezpieczeństwa) elementy zwieszenia zawsze robią najwięcej hałasu, te najważniejsze potrafią pier...ć bez ostrzeżenia. Dlatego zawsze śmiać mi się chce z tych lamerskich opisów "nic nie stuka, nie puka".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”