Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Fiat Cinquecento

Pomoc w zakupie lub opinie o posiadanych samochodach.
Awatar użytkownika
Presario
User
User
Posty:24
Rejestracja:2012-03-20, 21:42
Lokalizacja:Mława

2012-03-21, 07:21

Witam
Za kilka miesięcy kończę lata, no i oczywiście zamierzam zrobić prawko i zdobyć małe autko. Chciałbym się po prostu doradzić doświadczonych forumowiczów czy na początek mojej przygody z samochodem mogę kupić Cieniaska. Niestety nie mogę na nic więcej sobie pozwolić jak na razie i dysponuję tylko ok. 2 tysiącami, wiem że to jest nie dużo ale kłania się realne życie w Polsce gdzie panuje bieda.
Czytałem sporo na temat tych samochodów; jedni uważają że na początek auto idealne inni ze rupieć, dlatego piszę też i tu. Mógłby ktoś mi doradzić? Interesuje mnie silnik 900 lub większy bo 700 podobno ma za duże spalanie i jest mało ekonomiczna.
Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuję.
Pomogłem Ci?? Postaw Browarka :)
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2012-03-21, 09:22

900 polecam ale zwróć uwagę na stan podłogi i progów bo fiaty rdzewieją strasznie
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2012-03-21, 12:57

Dokładnie 900 i trzeba trafi dobry egzemplarz bo tak jak pisze arni lubia rdzewieć ale jak juz dobrze trafisz to bedziesz zadowolony i będziesz jezdził i jezdził :D
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2012-03-21, 18:10

Ja jako pierwsze auto miałem właśnie cieniasa 900 z gazem bardzo polecam jako pierwszy samochód tani w eksploatacji nawet jak się coś popsuje to części też tanizna . Powiem tak jeśli już 700 to patrz żeby był na polskim gaźniku
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
Presario
User
User
Posty:24
Rejestracja:2012-03-20, 21:42
Lokalizacja:Mława

2012-03-21, 19:48

no właśnie ja również chcę kupić cieniaska, zastanawiałem się nad tico ale słyszałem że ma o wiele gorsze blachy od cieniasa. Zainteresowała mnie ta marka i rozglądałem się nawet za kilkoma, te które oglądałem były w bardzo dobrym stanie mechanicznym i blachy też miały zdrowe. Byłem z bratem mechanikiem-zna się na rzeczy i wie co mówi.
Dzieki wielkie za rady ;]

ps. dodam że właśnie cieniasek z gazem to jest coś ;p niby mały silnik i nie powinien tak dużo palić ale w tych czasach gdzie benzyna sięga 5.80 a gaz o połowę tańszy to jest zasadnicza różnica ;]
Pomogłem Ci?? Postaw Browarka :)
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2012-03-22, 18:07

No stary wiem z doświadczenia że przy dobrze wyregulowanym gazie nie ma różnicy w jeździe a spalanie 6 benzyny 7 gazu( ja tak miałem) więc benzyna 34.80 na 100 a gaz 19.60 na 100 trochę różnica . A cienias wcale źle wyglądać nie musi mój miał alufelgę centralny zamek szyberdaszek elektryczne szyby z tyłu przyciemnione był czerwony i miał zderzaki pod kolor jakby nie to że silnik zdychał sprzęgło się ślizgało i zaczeły się robić dziury w progach to bym go nie sprzedał <placze>

a i jescze wgnieciona maska przez tyłek pewniej dziewczyny <aniolek> wspomnienia są cudownie po cieniasie
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
VW
Automistrz
Posty:166
Rejestracja:2010-04-25, 10:22

2012-03-22, 21:14

Presario pisze:no właśnie ja również chcę kupić cieniaska, zastanawiałem się nad tico ale słyszałem że ma o wiele gorsze blachy od cieniasa. Zainteresowała mnie ta marka i rozglądałem się nawet za kilkoma, te które oglądałem były w bardzo dobrym stanie mechanicznym i blachy też miały zdrowe. Byłem z bratem mechanikiem-zna się na rzeczy i wie co mówi.
Dzieki wielkie za rady ;]

ps. dodam że właśnie cieniasek z gazem to jest coś ;p niby mały silnik i nie powinien tak dużo palić ale w tych czasach gdzie benzyna sięga 5.80 a gaz o połowę tańszy to jest zasadnicza różnica ;]
Dokładnie tico ma słabiutkie blachy ale kolega miał tico i gdyby nie blachy silnik jeszcze by pojezdził pare dobrych lat silnik to jest + jeśli chodzi o tico.
Awatar użytkownika
kiko
Początkujący
Posty:94
Rejestracja:2012-03-20, 20:27
Lokalizacja:tychy

2012-03-25, 08:29

Tylko 900 - jest to wystarczające autko na początek i nie tylko. Tylko ważne abyś sprawdził jak już wyżej pisano podłoge , progi oraz bagażnik przy nadkolach bo lubią te elementy znikać ( rdza ).

Ewentualnie w cene 2tysi możesz poszukać golfa 2 - kupisz w tej cenie ale wszystko zależy od stanu autka. A jeżeli lubisz jakieś extreme to polecam poloneza 1.4 16v silnik Rovera dobrze lata bokami co prawda też gnije lecz jak sie trafi na dobry egzemplarz to długo posłuży no i autko wygodniejsze oraz wieksze.
Pozdrawiam Kiko
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2012-03-25, 10:50

no co prawda to prawda poldkiem można nieźle po wstawiać . Ale z głową bo kumpel raz kupił takiego do wściekania się to mało się nie zabiliśmy
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2012-03-25, 12:07

miałem takiego poldżera z gazem i polecam mało pali i ma moc ale gnije, oddałem go szwagrowi za butelkę whisky
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić lub kupiłem samochód”