Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

[uszkodzenia] Opel Astra F 1.4+ gaz Gasnie, pali cewke.

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Dawciiu
User
User
Posty:1
Rejestracja:2012-01-30, 21:34

2012-01-30, 21:49

<co> Witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem wiec przepraszam za bledy jesli nie w to miejsce dodalem temat..


Posiadam Opla Astre F 1.4 + gaz 93 rok.
Problem z samochodem zaczal sie od momentu kiedy go kupilem czyli okolo poltora tygodnia temu . Samochod pracowal wszystko bylo ok, jezdzilem nim az tu w pewnym momencie zgasiilem go na myjni , umylem go i juz nie chcial odpalic. padl mi akumulator od gwalcenia rozrusznika zeby odpalic tego trupa. po chwili przyszedl gosciu z myjni z wózkiem na ktorym byl inny akumulator polaczylismy kable i odpalil wtedy zorietowalem sie ze strzela mi iskra z cewki na akumulator. szybko udalem sie na warsztat gdzie zaizolowali mi kabel i powiedzieli ze juz bedzie ok . wiec pojechalem dalej samochod szarpal jak dawalem mu gazu, gasl i nie chcial odpalic jak odpalil ledwo chodzil i znow padal . zero mocy . Na postoju jest taki problem ze samochod pracuje chwile rowno po czym dusi sie i gasnie. silniczek krokowy jest sprawny wymienialem cewke , modul regulacji napiecia , kable od cewki i swiec aparat zaplonowy kopulke i wszystko , ciagle bylo to samo do tego samochod spalil nowa cewke i modul regulacji napiecia. Rece mi opadly oddalem go na warsztat specjalizujacy sie w elektryce samochodowej , zrobili go tak samo jak ja , podobno kable sie popalily i od tego bylo zwarcie i gasl . pojechalem po odbior samochodu odpalilem go i jest to samo . chwile chodzi i gasnie , do tego zapomnialem dodac ze pod maska jest choinka ... jak w nocy sie go odpala to iskry lataja po cewce module i aparacie zaplonowym . Dzwonili dzis z warsztatu na ktorym stoi i powiedzieli ze jak stoi na hali w cieplym to pracuje a jak stoi na zimnym to nie chce pracowac. Panowie.. <bezradny> <bezradny> koncza mi sie wszelkie pomysly co moze sie dziac z tym samochodem . stoi na warsztacie od poniedzialku zeszlego . tj. 23.01.2012 a mamy juz 30.01... <placze> mial ktos taki problem ma ktos pomysly co moze sie dziiac z tym trupem ?... prosze o pomoc.. <co>
Awatar użytkownika
carlos223223
Automistrz
Posty:371
Rejestracja:2012-02-19, 12:48
Lokalizacja:Włocławek

2012-02-19, 13:24

Gdzieś musiała dostać się woda.
Posprawdzaj wszystkie wiązki bo zbankrutujesz.
Kto pyta, nie błądzi :)
http://diagnostyka.abc24.pl/
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2012-02-25, 19:43

robiłem raz Vectre B co dosłownie smażyła cewki winą był sterownik silnika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”