Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Obsługa techniczna

Tematy niepasujące do powyższych działów. Krótko mówiąc - dział o wszystkim co związane jest z motoryzacją.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
cormax
User
User
Posty:2
Rejestracja:2013-11-29, 12:20

2013-11-29, 12:31

Witam.
Mam problem zarazem pytanie. Może ktoś z Was pracuje w jakimś serwisie samochodowym i potrafiłby mi na nie odpowiedzieć.
Na zaliczenie pewnego projektu muszę zaprojektować zaplecze techniczne obsługowo-naprawcze. Samochody, które wybrałam sobie do obsługi to - Renault Master, Fiat Ducato i Doblo. Niestety tutaj pojawia się problem, ponieważ dla tego projektu potrzebuje charakterystykę potrzeb obsługowo-naprawczych (przebiegi obsługowe, realizowane czynności wraz z pracochłonnością dla każdej obsługi – OT1, OT2, OT3, obsługę letnią, zimową oraz naprawę główną). Niestety pisałam do kilku serwisów w Polsce, ale nikt mi nie raczył odpisać. Także jeśli ktoś się orientuje o co mi chodzi i ma jakieś informacje na ten temat no i oczywiście chciałby się nimi podzielić, byłabym dozgonnie wdzięczna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-11-29, 13:40

Wydaje mi się że powinnaś znaleźć takie czynności serwisowe w książkach ''instrukcja obsługi" dla poszczególnych samochodów, takie książki w pdf lub zdjęcia można znaleźć w internecie.
Awatar użytkownika
cormax
User
User
Posty:2
Rejestracja:2013-11-29, 12:20

2013-11-29, 14:04

No niestety, przejrzałam takie instrukcje i znalazłam tylko przeglądy okresowe - co prawda pewnie by się nadawało do OT-1, ale potrzebuje też reszte obsług, a poza tym tam nie ma ile czasu potrzeba na taką czynność, więc praktycznie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-11-29, 14:20

Program Vivid Workshop Data posiada takie wykazy czynności co 40,80, i 120 tys dla np. mastera ale czasy pracy trzeba samemu wybierać ze wszystkich czynności.
W załączniku podaję przykład jak wygląda część czynności serwisowych dla mastera.
Załączniki
Master czynności serwisowe.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”