Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

piąty bieg golf 3

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
hinzler
User
User
Posty:3
Rejestracja:2013-11-17, 22:53

2013-11-17, 23:10

Witam.Od kilku dni bezskutecznie szukam rozwiązania wyskakującego biegu w golfie 3 silnik benz.1.6 rok 1993.Początkowo wystarczyło przytrzymać drążek i nie było problemu ,teraz jednak po wrzuceniu biegu i nawet delikatnym dodaniu gazu rozlega się zgrzyt. Reszta biegów bez zarzutu.Co się mogło stać?wymieniać całą skrzynię?Podobno dobrym rozwiązaniem jest montaż skrzyni z diesla ale nie jestem przekonany czy rzeczywiście pasuje.W moim golfie silnik pracuje świetnie jednak po raz kolejny pojawia się problem ze skrzynią.Może ktoś ma jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2013-11-20, 16:53

Czy pasuje skrzynia od diesla nie wiem?? Natomiast na pewno do wymiany synchronizator 5 biegu, wybierak oraz łożysko. Koszt zakupu i wymiany przekracza wartość auta i po wymianie rzadko pomaga na dłużej. Przerabiałem to już kilka razy. Najlepiej i najszybciej wymienić na skrzynię używaną.
Jak mogę to pomogę :)
zico

2013-11-20, 17:26

Od diesla nie pasuje, silnik nawet nie podobny. Możesz szukać nawet uszkodzonej skrzyni na części, bo one często padają w inny sposób, przez jedno badziewne meksykańskie łożysko dyferencjał się rozsypuje. Jak piątka poleci to na 99% już tylko zbyt niski poziom oleju.
Awatar użytkownika
hinzler
User
User
Posty:3
Rejestracja:2013-11-17, 22:53

2013-11-21, 20:10

Najciekawsze jest jednak to ze piąty bieg"poleciał jakieś 1000 km po uzupełnieniu ojeju w skrzyni.Ktoś mądry podpowiedział mi że w tych skrzyniach są jakieś "szpilki"które zawieszają się przy złym jakościwo oleju bądź złej lepkości,dodam,że wszyskie inne biegi działają bez zarzutu-cicho i pewnie się przełączają,czy aby napewno do wymiany cała skrzynia?
zico

2013-11-21, 20:28

Piątka ma najgorszy dostęp do oleju, wiec ona pierwsza dostaje po d... przy zbyt niskim jego poziomie. Jakbyś miał kupować nowe oryginalne części to za drogo by wyszło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”