Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

parowanie wody i wysoka temperatura Opel Vectra 1,6V+LPG

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Votam
User
User
Posty:1
Rejestracja:2013-06-14, 09:30

2013-06-14, 09:38

Witam, mam problem z chłodzeniem silnika, Po przejechaniu małego dystansu (ok 3km) temperatura w silniku dochodzi do niespełna 90 stopi a woda z chłodnicy paruje co przy postoju widać już nawet bez otwierania maski, termostat sie otwiera, pompa też działa, kiedy samochód sie już nagrzeje to poziom wody w zbiorniku sie podnosi, najbardziej podczas gazowania, dodatkowo z rury wydechowej wydostają sie opary wody a przy gazowaniu nawet "sika" wodą. w chłodnicy nie działa mi wentylator ale czy to napewno on jest powodem awari? a może to zapowietrzenie, pęknięta uszczelka pod głowicą bądz coś jeszcze innego?
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-06-14, 15:30

fajnie by było gdybyś miał termometr, byś pomierzył temperatury na silniku, chłodnicy
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2013-07-19, 20:46

mi to cos smierdzi nieszczelnoscia , moze uszczelka
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-10-04, 19:18

nie działa mi wentylator ale czy to napewno on jest powodem awari?


Nie to na pewno nie wentylator ponieważ on ma za zadanie chłodzić ciecz podczas postoju samochodu z twojego opisu mogę wnioskować że chłodnica może być zatkana ... sprawdź i powiedz jaki jest jej stan jeśli to nie to to myślimy dalej :)
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”