Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Montaż Turbosprężarki oraz intercoolera ...

Wszelkie informacje dotyczące tuningu samochodowego. Zapraszamy do zamieszczania Waszych projektów!

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-07-18, 19:21

Witam,

Szukałem przez jakiś czas informacji w internecie na temat dokładnego montażu turbosprężarki no i nie znalazłem nic takiego fajnego. O intercoolerze coś znalazłem ale poproszę jeszcze raz o wytłumaczenie , w końcu jak ktoś wie jak zamontować turbo to pewnie intercooler też :D A po za tym ten temat myślę że pomoże wielu ludziom i wzbogaci forum więc wHy NOt ? :D

A więc tak generalnie chodzi mi o to żeby zacząć to od początku załóżmy że kupuję turbosprężarkę no i co mam w niej "wejście" do kolektora wydechowego oraz do ssącego podłączam to no i zostaje nam jeszcze tzw. "gruszka" działająca na podciśnienie dowiedziałem się od kumpla (mechanika) że muszę ją podczepić do zaworu sterującego tylko problem w tym że nie bardzo się orientuje do którego zaworu [ nie miał czasu żeby tłumaczyć miał robotę ;) ]
Dobra teraz jeszcze zostaje to żeby podciągnąć do niej olej by się chłodziła to nie wiem jak zrobić [ znowu na jakieś podciśnienie czy coś? ] no i została jeszcze sprawa doboru takiej turbosprężarki proszę żeby jakiś specjalista jeśliby mógł napisał mi dobór turbosprężarki od 1.5 L do 3.5 L [jaka by była najlepsza :D ] BYŁBYM WDZIĘCZNY . Słyszałem jeszcze że trzeba dawać jakieś uszczelki pod głowice zwane "kanapkami" ;) no i o tym że kupuje się jakieś leprze kute tłoki i korbowody nie wiem czy to ma coś do rzeczy :D
Jeśli o czymś istotnym zapomniałem wspomnieć a pomogło by to w dodaniu kucyków proszę abyście o tym wspomnieli ;)

Sprawa intercoolera w miarę montaż jest do ogarnięcia jak ktoś ma czas może napisać ale jeśli wchodziłby w skład montażu turbo (znaczy jeśli trzeba go tam po drodze w tej instalacji podpiąć ) to prosiłbym koniecznie ;)

Z góry bardzo dziękuję za wasze wypowiedzi !

Pozdrawiam ![color=444444][/color]
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-07-18, 20:50

Nie narazie do żadnego chciałbym się dowiedzieć ogólne ale jeśli musisz mieć bazę to weź Audi a6 :D
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-07-18, 21:00

trzeba dodać szpryce natryskujące olej na wał korbowy, zmienić mapy paliwowe, bo skoro turbo będzie pompowało więcej powietrza to potrzeba również więcej paliwa
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-07-19, 16:30

No fajnie dzięki za odpowiedź ale jeśli ktoś mógłby napisać coś więcej o tym o czym prosiłem bo mam wrażenie że tu nikt nie orientuje się w takich sprawach :D
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-07-22, 14:16

Dobra widzę że nie wiecie tutaj za dużo na ten temat ale ja już się wszystkiego dowiedziałem i powiem wam żeby zamontować odpowiednio turbo sprężarkę żeby ona odpowiednio współpracowała z silnikiem trzeba się namęczyć a no i troszkę obliczeń to jest jakby ktoś chciał wiedzieć coś o tym piszcie tutaj albo na PW.
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2013-07-23, 18:44

sma widzisz że brakuje tu wiedzy w temacie więc może opisz swój przypadek dla potomnych
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
zico

2013-07-23, 21:12

Po co karmicie trolla?
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2013-07-24, 16:37

zico pisze:Po co karmicie trolla?

o co ci z tym chodzi
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-07-24, 21:21

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”