Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Żarówki HID zamiast zwykłych halogenowych

Elektronika samochodowa - Tematy elektroniczne elektryczne itp.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
frota
User
User
Posty:3
Rejestracja:2012-09-11, 20:06

2012-12-02, 18:11

Witam zastanawiam się nad zakupem Xenonów HID zamiast zwykłych żarówek H1 słyszałem że są mocne i potrafią oślepić ale ja potrzebuję ich tylko do świateł długich więc nikogo nie będę oślepiał często jeżdżę wieczorem i potrzebuję mocnych żarówek o długim zasięgu.Więc co myślicie o montaży takich xenonów ?? jakie maja wady i zalety w porównaniu z zwykłymi żarówkami ?? jest jeszcze coś lepszego do osobówki ??
Awatar użytkownika
kitt94
Początkujący
Posty:40
Rejestracja:2012-10-26, 20:10
Lokalizacja:Pruszków
Kontakt:

2012-12-04, 07:38

Zazwyczaj te "ksenony" mają z prawdziwymi tylko jedną wspólną cechę - niebieskawy kolor. Taki odcień prawdziwych ksenonów wynika z temperatury barwowej wyrażanej w lumenach, która jest dużo wyższa niż normalnych żarówek. Podrabiane ksenony, a zwłaszcza żarówki mają taką barwę ze względu na kolor bański, który ją jeszcze przyciemnia, więc moim zdaniem instalowanie takiego zestawu nie ma sensu. Zdają się one świecić jaśniej, a tak na prawdę jest na odwrót. Fabryczne ksenony mają bardzo zbliżoną temp. barwową do światła dziennego, a te niebieskie kolorowanki to nie wiem do czego. Poza tym pozostaje kwestia legalności takiego rozwiązania. Na Twoim miejscu zakupiłbym po prostu dobrej jakości żarówki zalecane przez producenta.
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.
Awatar użytkownika
silvox
Początkujący
Posty:49
Rejestracja:2012-09-07, 06:31
Lokalizacja:małopolskie

2012-12-14, 16:34

kitt94 pisze:pozostaje kwestia legalności takiego rozwiązania
Nie ma żadnej kwestii - są nielegalne..
kitt94 pisze:zakupiłbym po prostu dobrej jakości żarówki
Dokładnie - wydaj kilka pln na markowe żarowki - Philips blue vision, Osram night breaker lub podobne..
Obrazek
Awatar użytkownika
kitt94
Początkujący
Posty:40
Rejestracja:2012-10-26, 20:10
Lokalizacja:Pruszków
Kontakt:

2012-12-14, 22:04

silvox pisze:Nie ma żadnej kwestii - są nielegalne..
Miałem to na myśli <tak>
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.
Awatar użytkownika
prezesik25
User
User
Posty:9
Rejestracja:2012-12-21, 16:54
Lokalizacja:Łęczyca

2012-12-21, 17:50

silvox pisze:kitt94 napisał/a:
zakupiłbym po prostu dobrej jakości żarówki

Dokładnie - wydaj kilka pln na markowe żarowki - Philips blue vision, Osram night breaker lub podobne..
Sprawdź napięcie na żarówkach. Jeżeli będzie niżej niż 12V polecam założenie dodatkowych przekaźników, które niwelują spadki napięcia na fabrycznej instalacji. Mam to założone w swoim golfie i różnica jest kolosalna.

Link do opisu:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... iate%C5%82
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2012-12-21, 20:42

Prezesik ode mnie masz piwko za ten link.Dobrze opisany temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”