Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

szkolenie programowania

Moderator:InRed

Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2014-10-12, 09:28

Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2014-10-15, 13:34

a co bys chcial programowac?
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2014-10-15, 16:14

nie mam nic konkretnego . Po prostu trzeba rozwijać umiejętności
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2014-10-15, 18:38

Ja sam sie uczylem programowac epromy, kupilem sobie za stówke programator Mileage master do epromów i robiłem eksperymenty na swoim aucie i nie tylko, kupilem sobie licznik od a$ i tez probowalem z nim podzialać, problem nie jest w programowaniu tylko we wsadach, ja nie wiem skąd je brać szczególnie za darmo. Mam również programator do procesorów at89c2051, a to juz w konkretnym celu :) zdobyłem wsad, schemat i zrobiłem płytkę Emulatora immo do wszystkich VAGów do 2001 roku (te bez CAN) i wiesz co? działa nawet <cwan> potrzeba lutownice z cieniutkim grotem, odsysarkę cyny igłę, lupę i dużo wyczucia żeby nie pourywać nóżek. Kup sobie jakis programator i się ucz, Ale nie oczekuj że jednym programatorem zrobisz wszystko, bo tego sprzętu jest mnóstwo. Dobrze by było kupić sobie jakąś stację lutowniczą z hot air, z własnego doświadczenia powiem Ci że to napewno by wiele ułatwiło i przyspieszyło widzę po sobie, ja się męczę z lutownicą zwykła gdybym miał nadmiar kasy to bym sobie kupił coś takiego: http://allegro.pl/stacja-lutownicza-wep ... 68608.html
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2014-10-16, 18:38

to ze jednym progiem szystkiego nie zrobie to dosyc normalne i nie liczyłem na to . Mam trochę kasy zarezerwowaną na zabawe dlatego myślałem wejść w dalszy etap. Powiem Ci tak brakuje mi podstaw w tym temacie dlatego zdecyduje sie na ten kurs nie jest taki drogi więc zobaczymy co mi tam powiedzą.
Co do lutownicy posiadam stację ale niestety zwykłą nie hot air ale to sie do kupi jak bedzie potrzeba.
Jak zakupie proga to może mi pomożesz i też spróbuję stworzyć taki emulator
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2014-10-17, 16:42

spoko wszystko ci wyjaśnię, tylko z zaprogramowaniem procesora możesz mieć problem bo to już jest zabytek, ja mam programator AVT-872, udało mi się kupić go na allegro, dość łatwy w obsłudze, są jeszcze inne projekty z AVT do tych procków ale nie pamiętam nazw. Takie ATMEL-ki można programować programatorem którego projekt jest na elektrodzie, ale potrzeba do niego komputer ze złączem DB25 (mój też takiego zresztą wymaga) tylko ten mój współpracuje z programem Bascom i jest w miarę łatwy w obsłudze,a te z elektrody to już nie tak łatwo, dobrze żebyś na tym kursie zapytał o programowanie właśnie procka at89c2051, może będą wiedzieć o co kaman. Mam jeszcze projekt emulatora na procku at90s2313 ale nie sprawdzałem go
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
Sylwek
User
User
Posty:5
Rejestracja:2014-11-03, 14:44
Kontakt:

2014-11-03, 14:53

Mój brat korzystał. Jak na kurs o takiej cenie to chwalił go sobie. Trochę informacji jemu wpadło i rozjaśniło dany temat. Za taką cenę nie wachaj się tylko sprawdzaj ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat!”