Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Cordoba 1.4 AEX - gaśnie na wolnych obrotach, piszczy pasek

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Camillo
User
User
Posty:3
Rejestracja:2014-09-04, 16:39

2014-09-04, 16:43

Witam!

Jak w temacie. Mocno falują wolne obroty ( 300-1000rpm) do tego popiskuje pasek alternatora i ciągle samochód gaśnie. Przepustnica wyczyszczona i zaadaptowana. Pomogło to tylko na chwilę po godzinie problem powrócił. W przepustnicy i kolektorze ssącym jest pełno czarnego tłustego "czegoś" coś jakby paliwo z olejem. A chyba nie powinno tego tam być. Oprócz tego wymieniony map sensor, wyczyszczona odma. VAG pokazuje 519 - czujnik ciśnienia powietrza, zwarcie do plusa (błąd sporadyczny ), 530 - regulator położenia przepustnicy oraz błąd 537 - błąd sondy lambda, błędy skasowane pojawiają się za jakiś czas od nowa. Jakieś pomysły? Bo już nic nie przychodzi mi do głowy. Auto miało niedawno wymienianą uszczelkę pod głowicą więc podejrzewam też błędne dokręcenie kolektora i stąd jakieś przedmuchy lub przestawienie rozrządu o 1 ząbek ale wolę zapytać kogoś bardziej doświadczonego. Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2014-09-04, 17:25

Właśnie zacznij od sprawdzenia rozrządu i czy czasem nie zasysa lewego powietrza.
Jak mogę to pomogę :)
Awatar użytkownika
Camillo
User
User
Posty:3
Rejestracja:2014-09-04, 16:39

2014-09-04, 17:32

henryk pisze:Właśnie zacznij od sprawdzenia rozrządu i czy czasem nie zasysa lewego powietrza.
A którędy mogłoby łapać lewy luft? Między kolektorem a głowicą czy gdzieś na przewodach lub na przepustnicy?
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2014-09-05, 07:11

Posprawdzaj wszystkie możliwe łączenia czy nie ma nieszczelności, a tak na odległość nie wiem gdzie może być "luft". Odpal silnik wez plaka i psikaj na łączeniach jak złapie obroty tam masz nieszczelność. Pozdrawiam
Jak mogę to pomogę :)
Awatar użytkownika
Camillo
User
User
Posty:3
Rejestracja:2014-09-04, 16:39

2014-09-05, 10:49

henryk pisze:Posprawdzaj wszystkie możliwe łączenia czy nie ma nieszczelności, a tak na odległość nie wiem gdzie może być "luft". Odpal silnik wez plaka i psikaj na łączeniach jak złapie obroty tam masz nieszczelność. Pozdrawiam
Ok, zrobię jak mówisz i posprawdzam ale czy lewe powietrze nie powodowałoby raczej podwyższonych obrotów? A nie ich spadku aż do zgaśnięcia?
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2014-09-07, 13:58

Mocno falują wolne obroty ( 300-1000rpm)


Sonda do wymiany .
Przepustnica wyczyszczona i zaadaptowana


W jaki sposób adaptowałeś przepustnicę ? Prawdopodobnie źle jeśli wyskakuje ci ponownie błąd albo nie podpiąłeś którejś kostki :)
VAG pokazuje 519 - czujnik ciśnienia powietrza


To może być właśnie przyczyną nieszczelnego układu dolotowego .

jest pełno czarnego tłustego "czegoś" coś jakby paliwo z olejem
Nie jakby paliwo z olejem tylko jest to zapewne woda z olejem sprawdź czy dobrze poskładałeś i wyczyściłeś odmę powinieneś ją też papierem ściernym pod uszczelką przelecieć a uszczelkę dać nową .
błędy skasowane pojawiają się za jakiś czas od nowa
To że skasujesz błąd to nie naprawi ci nigdy w życiu usterki mechanicznej !!! Jeśli sonda jest zepsuta to ciągle będzie wysyłała błędne sygnały . Jest to element nienaprawialny . Jeśli masz pytania jak zdiagnozować ową sondę pytaj to ci odpowiem :)

Cóż szczerze mówiąc nie dziwie ci się że samochód gaśnie skoro sonda jest zepsuta a autko wariuje bo nie wie na jakiej mieszance ma działać do tego nieszczelny układ dolotowy ... A co do popiskującego paska sprawdź rolki może któraś jest wyjechana . Cóż a rozrząd trzeba sprawdzić obowiązkowo :D
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”