Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Peugeot 307 CC cabrio problem z dachem :(

Elektronika samochodowa - Tematy elektroniczne elektryczne itp.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
SzymonejroO
User
User
Posty:1
Rejestracja:2014-02-26, 18:29

2014-02-27, 08:56

Witam, generalnie mam problem bo przyjechał na warsztat Peugeot 307 CC cabrio no i facet się mnie pyta czy mu wymienię tylną szybę ale szybę zastępczą przyniósł mi od razu z obramówką . No i ja się go pytam czy nie lepiej wyciąć szybę po co się mordować z tym dachem ale on koniecznie chciał mieć wymienione z obramówką bo pod kolor była :( No to zabrałem się do roboty wymieniłem tą szybę ale gdy szyba wskoczyła a miejsce dach się sam zamknął no to otworzyłem bagażnik no i dokręciłem szybę do ramion . no ale teraz się dach nie chce otwierać jak klikam na przycisk no to mi coś piszczy. O co chodzi ?

Pozdro <auto>
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SzymonejroO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2014-02-27, 09:20

Peugeot 307 i jego dach o tym krążyło już wiele legend no ale zakładam że żeby włożyć szybę otworzyłeś sobie dach tak do 50% żeby był w górnej pozycji . Tak więc jeśli ci on opadł samoczynnie do pozycji wyjściowej no to mamy kolego problem :)

Generalnie w tym dachu wyróżnia się 6 czujników położenia dachu i jeśli dach ci opadł czujniki po prostu się pogubiły bo załóżmy że akcja zatrzymała się na trzecim czujniku a po włączeniu auta dach jest na 1. W tej sytuacji musisz tak jakby skalibrować te czujniki od początku klikając każdy czujnik po kolei tyle że po przyciśnięciu czujnika np. 1 dach musi się również znaleźć w tym położeniu . I musisz przeprowadzić taką operacje tam i spowrotem z tym dachem :D Z tego co mi wiadomo tak się to robiło :)

Powodzenia ! :D
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
Awatar użytkownika
Fructi
User
User
Posty:3
Rejestracja:2014-04-22, 22:26

2014-04-22, 22:47

Nie mam wielkiego doświadczenia z tym dachem. :P Ale przypomniało mi się jak znajomy zadzwonił wieczorem... mówiąc że w świeżo kupionej megance nie może zamknąć dachu, okazało się że nie zaciągnął ręcznego;p też mu tylko piszczało
Awatar użytkownika
qermid
User
User
Posty:2
Rejestracja:2017-04-14, 19:24

2017-04-14, 19:36

Mam ten sam problem po wymianie tylnej szyby w 307 cc. Dach opadł przy wymianie. Po wymianie i ustawieniu dachu w tej samej pozycji (otwarty w połowie - szyba pionowo) dostaje komunikat roof mechanism faulty i nic się nie dzieje. Komuś udało się z tym uporać?
Awatar użytkownika
qermid
User
User
Posty:2
Rejestracja:2017-04-14, 19:24

2017-04-18, 10:37

Problem rozwiązany. Pomogło awaryjne zamknięcie dachu. Po zamknięciu i zakręceniu dachu i częściowym zamknięciu bagażnika, wyświetlił się komunikat o nie zamkniętym bagażniku, ale pozwolił zamknąć bagażnik z przycisku. Po zamknięciu wszystko wróciło do stanu z przed wymiany szyby :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”