Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Kobyłki/Podstawki oraz podnośnik butelkowy pytanie

Mechanika samochodowa - Dział poświęcony narzędziom i sprzęcie warsztatowym.
Awatar użytkownika
Blackmatt
User
User
Posty:2
Rejestracja:2014-10-04, 01:42

2014-10-04, 02:07

Witam, szanowną forumową brać :D Mam takie pytanko do praktyków, otóż chcę sobie pospawać kobyłki/podstawki pod osobówkę z tym że nie za bardzo wiem jaką zrobić minimalną wysokość i ogólnie jak się za to zabrać więc chcę abyście coś mi doradzili.

Jako że nie mam w domu kanału a chciałbym czasem coś zrobić przy aucie, czasem coś poważniejszego (nie piszcie że się nie da bo się da :D) tak więc postanowiłem że kobyłki będą na max 50cm, tylko nie wiem jaką dać wysokość tej części stałej kobyłki na 35 cm? Ta wysokość minimalna jest ok czy zrobić na 25cm i do tego wymienną dłuższą końcówkę?
Zastanawiam się nad tym gdyż może się kiedyś okazać że muszę z jakiegoś powodu opuścić niżej niż 35 cm i wtedy dupa blada. Wolę się upewnić, niż komplikować sprawę i tracić hajs..
Całość chcę wykonać w ten sposób:

1: Podstawa z blachy 3mm
2: Profil kwadratowy przyspawany pod kątem prostym do owej blachy. Gr ścianki 3mm
3: 4 boczne nóżki z tego samego profilu tyle że pod kątem do tego głównego

Teraz się tak zastanawiam czy 50cm to nie za dużo, nigdy tak wysoko samochodu nie podnosiłem a czasem potrzeba trochę więcej miejsca. Może zrobić jakoś inaczej te kobyłki/podstawki żeby było to wytrzymalsze? Powiedzmy że profilu 50x50x3 mam całkiem sporo.

Podnośnik zamierzam zakupić butelkowy min wys 220 max 470. Dlaczego butelkowy? Uważam że żabe porządną nie da się kupić poniżej 700zł, żaden chiński badziew mnie nie interesuje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2014-10-04, 08:05

wiesz co? najbardziej praktyczne dla mnie są drewniane klocki różnej grubości, dlatego że nie zawsze kobyłka przypasuje no i klocki podłożysz pod każde auto a kobyłka czasami wpadnie przez zardzewiały próg
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
Blackmatt
User
User
Posty:2
Rejestracja:2014-10-04, 01:42

2014-10-04, 13:03

Tak wiem pieńki są okej, ale jakoś tak dla mnie mało profesjonalne :D Pale w chałupie drewnem więc załatwienie takich pieńków to nie problem z tym że jak już wspomniałem mało profesjonalne i weź jeszcze trzymaj 4 takie wielgaśne pieńki. Co do zardzewiałych progów, to raczej odpada nie będę robił auta komuś a moje jest w całkiem dobrym stanie, na pewno nie spróchniałe.

Ewentualnie dam większą tą blachę na łączenie między autem a kobyłką żeby była większa powierzchnia styku + jakąś gumę przykleje. Natomiast tak się zastanawiałem nad tym podnośnikiem butelkowym, on ma min 22cm natomiast Astra przykładowo ma 13 cm prześwitu. Żeby podnieść musiałbym na coś wjeżdzać więc mało praktyczne. Polecicie mi jakąś dobrą żabę, przedział cenowy to myślę 400-500zł. Pozdrowionka
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2014-10-05, 07:55

Na przykład na alledrogo masz różne ceny
http://allegro.pl/podnosnik-niskoprofil ... 96696.html
http://allegro.pl/yato-podnosnik-samoch ... 50506.html

Poszukaj coś znajdziesz dla siebie.
Jak mogę to pomogę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i sprzęt warsztatowy”