Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Mondeo Mk3 problem z odpaleniem silnika

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
gbsmosman
User
User
Posty:23
Rejestracja:2012-08-19, 10:40

2013-09-11, 12:16

Witam
posiadam Forda Mondeo mk3 2,0 TDCI 115 KM kupiłem go z niesprawną (zatartą) pompą wtryskową wymieniłem pompe oraz wtryskiwacze (przed założeniem pompa jak i wtryskiwacze zostały sprawdzone były sprawne) wyczyściłem cały układ począwszy od baku przewody itd. ponieważ pompa była zatarta i mogły znajdować się opiłki z pompy, wszystko było w porząku silnik odpalał auto jeździło do czasu aż pojawiła się migająca kontrolka świec żarowych i podczas jazdy auto straciło moc i zagasło odpaliłem jechałem powoli nic się nie działo po gwałtownym przyspieszeniu problem powrócił i auto znowu zgasło i teraz w ogóle nie chce odpalić......... <co> (na plaku oczywiście odpali chodzi przez jakąś minute i tylko jak się pojawi migająca kontrolka świec silnik gaśnie)
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-09-11, 13:20

Jakieś błędy wyskakują ?? prawdopodobnie jakiś problem w układzie paliwowym.
Awatar użytkownika
gbsmosman
User
User
Posty:23
Rejestracja:2012-08-19, 10:40

2013-09-11, 13:36

tylko jaki?? na początku myślałem jak ta kontrolka się pokazała że to będą świece sprawdziłem "domowym sposobem" okazały się niesprawne wymieniłem na nowe i dalej nic
Awatar użytkownika
gbsmosman
User
User
Posty:23
Rejestracja:2012-08-19, 10:40

2013-09-11, 17:33

Jestem umówiony z mechanikiem w poniedziałek, może ma ktoś jakieś pomysły??? a czujnik położenia wału korbowego bądź rozrządu jak jest padnięty ma jakiś wpływ??
zico

2013-09-11, 18:50

Pewnie że ma, i własnie na któryś z nich bym stawiał. Tylko bez sensu w ciemno kombinować skro można po prostu odczytać błąd który jest sygnalizowany miganiem kontrolki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”