Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

CB Radio "ręczniak"

Awatar użytkownika
alexiel
User
User
Posty:2
Rejestracja:2013-05-13, 18:27
Lokalizacja:71

2013-05-13, 18:36

Witam,
chyba nadszedł czas na zakup cb radia, ale bardziej interesuje mnie tzw "ręczniak", co o takim rodzaju radia myślicie, czy testowaliście i czy możecie coś polecić i najważniejsze jak jest z zasięgiem, bo wiem że to kwestia anteny?
Dlaczego ręczniak? Nie chce zbędnej plątaniny kabli itp, a na montaż zwykłego jakoś nie mam miejsca
Awatar użytkownika
prezesik25
User
User
Posty:9
Rejestracja:2012-12-21, 16:54
Lokalizacja:Łęczyca

2013-05-21, 20:42

Ten model tak ma że nie daje pełnych 4W.
Ponadto modulacja w AM jest taka sobie.
Ogólnie nie polecam tego radyjka pomimo wygody w jego użytkowaniu.

Wg mnie jest taka zasada "CB radio jest jak wino - im starsze, tym lepsze". Obecne CB radia oferowane w sprzedaży mają słabe dofiltrowanie, są to tzw. "szumofony" produkowane na ilość. Zastosowane są tam elementy SMD.

Jedynie stare CB radia z lat 90-tych są najlepsze. Szczególnie polecam ALAN 28, ALAN 18 (którego używam obecnie z anteną Sirio Performer P-1000 2metry).

Z obecnie produkowanych CB ujdzie jeszcze Yosan Pro, resztę można sobie wsadzić w 4 litery.
Awatar użytkownika
prezesik25
User
User
Posty:9
Rejestracja:2012-12-21, 16:54
Lokalizacja:Łęczyca

2013-05-21, 21:50

Mechaniczny pisze:A co myślicie o tym zestawie : http://allegro.pl/uwaga-zestaw-cb-alan- ... 27418.html
Bo tez czeka mnie zakup CB
bleee...

Szukaj starego niegrzebanego radia z lat 90-tych, ten Alan 109 jest lichy, podobnie i antena. Odnośnie anteny celowałbym w Sirio - wg mnie przynajmniej Sirio AS-100 - antenka przyzwoita, dobrze ściąga i nadaje, długość ok. 1m, lepsza to Sirio ML-145 (dł ok. 1,5m).
Radio to jeszcze Yosan Pro, inne nowe wg mnie to straszne nieporozumienie. Nawet nowe Presidenty mają same chińskie bebechy. Można jeszcze przyjrzeć się za Unidenem U-520xl(ma moc 7W zabronioną w Polsce), ale Made in Filipines (oryginał bez Chińszczyzny w środku).


http://auto.dziennik.pl/bezpieczenstwo/ ... erowy.html
Awatar użytkownika
alexiel
User
User
Posty:2
Rejestracja:2013-05-13, 18:27
Lokalizacja:71

2013-05-25, 11:31

Dzięki za odpowiedź, w takim razie nie będę się rozglądał za czymś "wygodnym", tylko będę musiał założyć coś normalnego i znaleźć na to odpowiednie miejsce, typu schowek w podłokietniku, ale znowu pozostaje problem kabli i "szczekaczki". Albo i bagażnik, ale to znów problem w kwestii regulacji kanałów itp gdzieś blisko kierowcy, choć wiem, że można mieć to wszystko w "szczekaczce" ale wtedy jest nawalone przycisków. Chociaż i może być schowek w podłodze pod nogami pasażerów z tyłu... I tak źle, i tak nie dobrze.
Coś czuje, że sam mogę mieć delikatne problemy z montażem wszystkiego samemu i ukrywaniem widocznych kabli itp. I chyba najlepszym rozwiązaniem będzie podjechanie do jakiegoś sklepu i montaż na miejscu całego sprzętu.
Ale zostaje kwestia zakupu, skoro im stare, tym lepsze to chyba muszę trochę się rozejrzeć;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio, CB radio, Nawigacja”