Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Konkurs Mahle - Wymiana filtrów kabinowych

Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-03-28, 19:24

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Mahle oraz nasze forum.
Wystarczy przeczytać poniższy artykuł i odpowiedzieć na trzy pytania :
1.Jaka jest różnica między kabinowymi filtrami LA i LAK?
2.Gdzie można znaleźć instrukcje montażu filtrów kabinowych MAHLE i Knecht?
3.Dlaczego wg. Ciebie wymiana filtra kabinowego jest ważna?

Trzy pierwsze osoby które prawidłowo odpowiedzą na powyższe pytania wygrywają super gadżety firmy Mahle.
Odpowiedzi wraz z nickiem z forum oraz danymi do wysyłki nagród należy wysłać na adres : maciej.hadrys@pl.mahle.com

Wymiana filtrów kabinowych. Wszystko pod kontrolą.
Obrazek
Łatwy dostęp do instrukcji montażu możliwy jest dzięki dołączonej do produktu poręcznej, odrywanej broszurki informacyjnej.
Większość nowo wyprodukowanych pojazdów w Europie jest wyposażona
w filtry kabinowe. W samych tylko Niemczech ta liczba sięga ponad 10,000 nowo rejestrowanych pojazdów dziennie i ten trend wyraźnie wzrasta.
Dla producentów oznacza to perspektywy rozwoju, dodatkowy dochód związany z wzrostem popytu na wymianę oraz wiedzę dotyczącą serwisowania kabinowych układów filtracyjnych.
Większość nowo wyprodukowanych pojazdów w Europie jest wyposażona w filtry kabinowe. W samych tylko Niemczech ta liczba sięga ponad 10,000 nowo rejestrowanych pojazdów dziennie i ten trend wyraźnie wzrasta. Dla producentów oznacza to perspektywy rozwoju, dodatkowy dochód związany z wzrostem popytu na wymianę oraz wiedzę dotyczącą serwisowania kabinowych układów filtracyjnych. Filtry kabinowe pełnią ważną funkcję w nowoczesnym samochodzie. Podczas jednej tylko godziny jazdy objętość powietrza wdmuchiwanego do wnętrza pojazdu, sięga 100,000 litrów. Dlatego tak ważne jest ich regularne wymienianie, zgodnie
z zaleceniami producentów samochodów. Jako producenci filtrów kabinowych zalecamy ich wymianę po przejechaniu 12,000 km do 15,000 km jednakże, przynajmniej raz do roku lub częściej, gdy pojazd jest eksploatowany warunkach zwiększonego zapylenia.
Zanieczyszczony filtr kabinowy obniża w sposób znaczący efektywność dmuchawy
i opóźnia oczyszczanie z pary szyb pojazdu. Jeśli zmiana filtra jest przekładana
za długo w czasie, odłożony brud na starym filtrze wraz z wilgocią może stać się lęgowiskiem bakterii i pleśni. To z kolei może odkładać się w przewodach wentylacji
i klimatyzacji i prowadzić do powstania bardzo nieprzyjemnych zapachów
i szkodliwych wydzielin, które przedostają się do wnętrza samochodu. Dlatego chcielibyśmy udzielić kilku rad, co do prawidłowej eksploatacji filtrów kabinowych.

„Szukajcie, a znajdziecie”

Po pierwsze: gdzie jest filtr? Informację o dokładnej lokalizacji można znaleźć na CD- ROM’ie „Filtr-zestaw”, albo w naszym katalogu online na www.mahle-aftermarket.com , a także wewnątrz opakowania filtrów kabinowych MAHLE oraz Knecht. Umieszczone tak instrukcje w sposób prosty i czytelny pokazują sposób wymiany filtra, co oszczędza czas i pieniądze właściciela pojazdu. Aby ułatwić dostęp do opisu montażu filtra, opakowanie zaopatrzono w specjalny pasek otwierający.
ObrazekW celu ułatwienia dostępu do instrukcji montażu filtra, zastosowano specjalną konstrukcję Warstwowa konstrukcja filtra kabinowego widziana pod mikroskopem elektronowym: combi – filtr ( LAK ) złożony z dwóch warstw papieru filtracyjnego oraz warstwy aktywnego węgla.
Poprawna droga
Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas wymiany filtra jest nieprawidłowe umieszczenie wkładu w obudowie. Odpowiednie montowanie jest dokładnie opisane w specjalnych instrukcjach pojazdu. Dodatkowo, przepływ kierunkowy filtra jest wskazany za pomocą małych strzałek na jego boku. Ważne jest także przestrzeganie kolejności czynności montażowych.
Perfekcyjne dopasowanie
W czasie wymiany filtra bardzo ważne jest jego perfekcyjne dopasowanie do obudowy. W przeciwnym razie przez pozostawione szczeliny nie przefiltrowane powietrze przedostaje się do kabiny pojazdu.
Aftermarket, jakość pierwszego montażu.
Filtry kabinowe z MAHLE są montowane w wielu nowo budowanych pojazdach. Także serwisy korzystają z filtrów najwyższej jakości , ponieważ filtry przeznaczone na Aftermarket produkowane są według tych samych standardów , co filtry przeznaczone na pierwszy montaż.

Rosnące źródło dochodu: filtry kabinowe z aktywnym węglem
Coraz więcej klientów w miejsce prostych filtrów ( LA ) stosuje filtry z aktywnym węglem ( LAK ). Z powodu wielowarstwowej konstrukcji filtrów z warstwą aktywnego węgla ( patrz obraz mikroskopowy ) filtr spełnia jednocześnie dwie funkcje. Filtry nie tylko powstrzymuje zanieczyszczenia stałe, takie jak kurz, pył, sadza, ale także usuwają z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia gazowe oraz nieprzyjemne zapachy. Gazy ( głównie węglowodory, siarczan wodoru, dwutlenek siarki, tlenki azotu ) są pochłaniane przez warstwę aktywnego węgla.
Tak więc filtry kabinowe z aktywnym węglem zapewniają nie tylko czyste, ale
i zdrowsze powietrze wewnątrz kabiny pojazdu. Jest to bardzo ważne dla alergików, osób o wrażliwym powonieniu oraz cierpiących na schorzenia dróg oddechowych.
ObrazekNowe: opakowanie dla filtrów kabinowych zostało zaprojektowane z odpowiednio do marek MAHLE i Knecht.
ObrazekPrzejrzyście napisane instrukcje montażu ułatwiają szybką i bezpieczną wymianę.
Ważne by założyć filtr ostrożnie – tu są najważniejsze etapy, pokazane na przykładzie filtra LA 242.
ObrazekDo montażu wielu filtrów powietrza stosowana lokacja za pomocą elementu prowadzącego. Element w postaci listwy wsuwa się w pierwszą zakładkę, co zapewnia dokładne ułożenie filtra w obudowie.
ObrazekJeżeli filtr nie zostanie założony poprawnie, to następuje zgniecenie plis i duży przepływ nie filtrowanego powietrza. To w dużym stopniu zmniejsza skuteczność filtra. Zniekształcenia filtra mogą być wyraźnie widoczne zostaje przesunięta oś, co sprawia że z czasem deformuje się osadzenie dłuższej strony wkładu.
ObrazekOto jak wygląda prawidłowo umieszczony filtr, fałdy są ułożone w równych odstępach oraz równolegle do siebie oraz krótszego boku obudowy.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-04-04, 11:33

Konkurs jeszcze nie rozstrzygnięty, ktoś jeszcze chętny na nagrody ??
zico

2013-04-04, 17:24

Pytania za trudne. :)
No i jak zwykle ani słowa o ochronie danych osobowych.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-04-20, 18:30

Zostało jedno miejsce kto pierwszy ten lepszy :D
Awatar użytkownika
InRed
Mod pogaduchy
Mod pogaduchy
Posty:531
Rejestracja:2012-05-28, 21:06
Lokalizacja:Bydgoszcz

2013-04-20, 18:34

Napewno Zico się skusi... :P <cfaniak> <haha>
Poszukujesz auta z Niemiec ?

Napisz do mnie ;-)
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2013-04-21, 16:19

Ten konkurs to moim zdaniem ściema. Miałem chwilę i odpowiedziałem tak jak ma być i co i nic. To dla wybranych. Wygrywają ludzie według uznania Pana prowadzącego. Nigdy więcej udziału w czymkolwiek. Po co zapraszać do udziału i podawać dane osobowe???
Jak mogę to pomogę :)
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-04-21, 18:03

A pan z maila podanego wyżej coś odpisywał ?? Kiedy wysłałeś odpowiedź ?? może jesteś jedną z tych 2 osób ?? Ja nie odbieram odpowiedzi ale z tego co mi wiadomo to przed napisaniem mojego postu były dwie osoby które dobrze odpowiedziały. Jutro powinienem dostać odpowiedź o stanie dobrych odpowiedzi więc spokojnie, nie mów hop bo mogłeś wygrać. A co do danych to chyba jasne po co, gdzieś trzeba te nagrody wysłać bo nagrody z tego konkursu są u sponsora nie u mnie, i te dane będą wykorzystane tylko w tym celu.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-04-24, 17:39

Nagrody jak na razie zostały wysłane do dwóch pierwszych osób gdy nagrody dotrą prosił bym o pochwalenie się nagrodami w tym temacie.
Awatar użytkownika
InRed
Mod pogaduchy
Mod pogaduchy
Posty:531
Rejestracja:2012-05-28, 21:06
Lokalizacja:Bydgoszcz

2013-04-24, 18:27

Pytania byly bardzo trudne oczywiscie ;)

Paczke od nich dostalam jakos 2,3 tygodnie temu... W paczuszce byly pendrve srebrny z grawerem, notatnik, smycz( nie dla psa.. :D ) , dlugopisy, kubek, i parasol.

Pozdr.
Poszukujesz auta z Niemiec ?

Napisz do mnie ;-)
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-04-25, 13:53

henryk, pisałem do nich i nie wiem dlaczego ale Twoje odpowiedzi nie dotarły masz gdzieś te odpowiedzi co im wysłałeś ?? wyślij jeszcze raz.
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2013-04-25, 16:36

Witam. Tak jak pisałem ściema. Moje odpowiedzi nie dotarły ale moderatora tak. Mam zapisane odpowiedzi ale nie zamierzam wysyłać ponownie. Szkoda czasu i nerwów. Może ktoś wygra komu mogą się przydać nagrody. Pozdrawiam.
Jak mogę to pomogę :)
zico

2013-04-25, 17:14

Nie żebym Magdzie żałował, ale chyba funkcyjni to powinny być wyłączeni z wszelkich konkursów na forum.
henryk, przesadzasz z tą ściemą.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-04-25, 18:19

henryk, jaka ściema ?? nie ma tutaj żadnej ściemy odpowiedzi są wysyłane do przedstawiciela który nie ma pojęcia że ktoś jest na forum moderatorem. Sprawdź po prostu czy wszystko poprawnie wypełniłeś pisałem do nich i nie otrzymali maila od Cb więc musiał być jakiś błąd. Co do wyłączenia funkcyjnych to jak na razie jest za mało zainteresowanych konkursem ale moim zdaniem funkcyjni zasługują na udziały w konkursach niczym się nie różnią od zwykłych użytkowników nie mają taryf ulgowych tylko po prostu są aktywni i szybko wpadli do konkursu. Nie mam zamiaru robić żadnych ściem, nie wiem henryk co za konkurs Cię uraził ale ściemy nie mam zamiaru robić wygrany to wygrany nie przebieram w użytkownikach. Ale następnym razem muszę tak zrobić żeby odpowiedzi najpierw wędrowały do mnie żeby nie było takich problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY”