Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Astra H dymi

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
sebmur
User
User
Posty:3
Rejestracja:2011-11-12, 20:37

2012-12-09, 16:57

Witam.
Dzisiaj moja mama jechała autem, pod blokiem okazało się że auto zaczęło strasznie dymić. Początkowo był to biały dym a potem przeszedł w czarny. Od razu go zgasiła i zadzwoniła, zszedłem na dół i powiedziałem żeby go odpaliła. Ja nie widziałem żadnego dymu, po zgaszeniu i próbie odpalenia ponownie silnik już nie odpalił. Mama zatankowała go chwile wcześniej, ale na paragonie napisane było olej napędowy. Co to może być?
Dane samochodu:
Opel Astra H
silnik 1.9 tdi 101KM
rok 2008
190 tys przebieg
Awatar użytkownika
kitt94
Początkujący
Posty:40
Rejestracja:2012-10-26, 20:10
Lokalizacja:Pruszków
Kontakt:

2012-12-09, 22:25

To, że auto dymi w zimie jest akurat normalnym zjawiskiem, ja za sobą zostawiam całą zasłonę na zimnym silniku (na rozgrzanym trochę mniej). Diesel dymi też na czarno, ale przy mocniejszym dodaniu gazu. I tu się rodzi pytanie - czy zaczęła dymić na czarno w sytuacji zwiększonego obciążenia silnika?
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”