Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Czy takie coś jest bezpieczne?

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
bucfina
User
User
Posty:4
Rejestracja:2012-07-25, 17:28

2012-07-25, 17:35

Witam,

Jakiś czas temu miałem zrobioną przekładkę w mazdzie 6 2009.
Po przelozeniu mam troche problemow z warsztatem.

Chodzi o to że pod spodem gdzie spawali sciane nie zagumowali lub zabezpieczyli tego przed korozją.

Czy poza rdza istnieje możliwośc że takie wykonanie może zagrażać życiu?
Chodzi o to czy istnieje taka możliwosć... powiedzmy za 3 lata bierze to rdza i w tym przypadku konstrukcja bedzie zagrazala bezpiecznej jezdzie?

Prosze o opinie.
Gdzie najlepiej udac sie po opinie na temat wykonania calosci przekladki?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2012-07-25, 19:19

możesz sobie wynająć rzeczoznawce np. z Polskiego Związku Motorowego. Ale szkoda że dopiero teraz, najlepiej wziąć ze sobą kogoś żeby obejrzał auto przed zakupem :(
A ogólnie spawanie ściany grodziowej jest samo w sobie nieprawidłowe bo auta nie bez powodu są produkowane z blach zgrzewanych; zgrzewy nie osłabiają materiału a spawy owszem.
zico

2012-07-25, 19:25

Znaczy przekładka z anglika i była zmieniana ściana grodziowa? Takie przekładki są w ogóle nielegalne. Po za tym żaden normalny mechanik się za to nie bierze, tylko sami druciarze.
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2012-07-25, 21:02

czemu ? niektóre ściany grodziowe są przykręcane albo klejone, ale spawanie ściany to już ryzyko
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
bucfina
User
User
Posty:4
Rejestracja:2012-07-25, 17:28

2012-07-25, 22:12

co do legalnosci to nie wiem ale skoro tak jest jak mowicie dlaczego tak duzo zamochodow przerabiaja i spawaja sciany grodziowe?

z tego co wiem francuzy maja przekrecane sciany ale moja mazda miala wspawana z wersji europejskiej i dosc duzo takich samochodow robia warsztaty i do tego nie tanio.

skoro nie jest to legalne (skad takie informacje) to jak takie auto przechodzi przeglad? (na moich oczach)?

Pozdrawiam
zico

2012-07-25, 22:34

bucfina pisze:dlaczego tak duzo zamochodow przerabiaja i spawaja sciany grodziowe?
Bo to kraj bezprawia, i kombinatorów co za kilka zł oszczędności będą jeździć szpachlowozem poskładanym z kilku innych wygrzebanych ze śmietnika.
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2012-07-26, 09:11

to jak takie auto przechodzi przeglad?
za odpowiednią kwotę i u odpowiedniego diagnosty wszystko przejdzie
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
bucfina
User
User
Posty:4
Rejestracja:2012-07-25, 17:28

2012-07-26, 16:32

Panowie a jakies wiecej porady?
Awatar użytkownika
bucfina
User
User
Posty:4
Rejestracja:2012-07-25, 17:28

2012-07-26, 19:10

a skad kolega wzieles to ze przekladka samochodu gdzie sciana jest do przespawania jest nielegalna?
jak to sie ma do podbitego przegladu?
gdzie konkretnie moge znalezc info o tej nielegalnosci przekladki w taki wypadku?

czy w przypadku gdy wykonawca nie zagumuje spwow naraza mnie na dodatkowe koszty zwiazane z eksploatacja?

dzieki
zico

2012-07-26, 19:21

bucfina pisze:a skad kolega wzieles to ze przekladka samochodu gdzie sciana jest do przespawania jest nielegalna?
Stąd że każda ingerencja w konstrukcję nadwozia nie jest dopuszczalna. Chyba że zarejestrujesz sobie potem ten pojazd jako SAM.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”