Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Elektryka samochodowa, motocyklowa, CB radio,

Elektronika samochodowa - Tematy elektroniczne elektryczne itp.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
ponury_farmer
User
User
Posty:3
Rejestracja:2010-03-26, 22:14
Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

2010-03-26, 22:52

Witam
Z zawodu jestem elektronikiem, kilka lat prowadziłem własny warsztat elektryczny który specjalizował się w rekonstrukcji i naprawie instalacji zabytkowych samochodów, motocykli, ciągników.. Do dnia dzisiejszego montuję radia CB. Tak że jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało proszę pytać, odpowiem w miarę możliwości i czasu...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Awatar użytkownika
pawlos12
Początkujący
Posty:46
Rejestracja:2010-03-19, 19:04
Lokalizacja:Żurowa

2010-04-12, 18:28

a wie może pan co jest grane że radio jest podłączone do anteny a nie ściąga fal ??
Awatar użytkownika
maciek12
Początkujący
Posty:33
Rejestracja:2010-04-27, 17:22
Lokalizacja:Tarnów/ Zakliczyn

2010-05-20, 17:31

ponury_farmer, Zatem zapytam o takie małe coś, ale najpierw lekki wstep.

Ostatnio wpadło mi jedno radio CD w posiadanie firmy welltech, modelu dokłądnie nie pamietam... Padnięta w nim była końcówka mocy, zatem ją wymieniłem... Po wymianie podpinam radio, a tutaj nie ma głosu... Podgłośniłem go na tyle, na ile się dało i usłyszałem tylko cichy głosik z głośników... Tak się złożyło, że musiałem przestawić samochód do przodu w tym czasie, więc odpaliłem go i w tym momencie radio "odżyło"... Po wyłączeniu silnika, grało jeszcze przez chwile głośno, a za moment spowrotem się ściszyło...
Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie jest za małe napięcie dla niego... Dla pewności podpiąłem go do drugiego auta... Dalej to samo... Co może być odpowiedzialne za to, że się tak dzieje?
Bez majzla i bez młota to c&$%, a nie robota :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”