Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

TOYOYA Rav4,problem ze skrzynia biegów!

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
VASQUEZ
User
User
Posty:2
Rejestracja:2012-06-17, 19:04

2012-06-17, 19:06

Witam wszystkich!
Zwracam sie do was z wielką prośbą o rad w rozwiązaniu mojego problemu !
Kupiłem w Niemczech toyotę rav4 z 99roku 2.0 benz z niewielkim przebiegiem! Problem polega na tym ,że przy włączonym silniku nie mobę wrzucić żadnego biegu, a już jak zgaszę silnik biegi wchodzą normalnie!
Zrobiłem próbę ,wyłączyłem silnik ,włączyłem bieg , spróbowałem odpalic silnik na wciśniętym sprzęgle , niestety auto zachowuje sie jakby odpalało na biegu ! sprzedawca powiedział mi ,że auto stało 2 lata u niemca w domu i coś tam się skleiło-zapiekło w skrzyni biegów,gwarantował mi ,że skrzynia i sprzęgło jest w porządku!
Czy można to jakoś naprawić bez wyciągania skrzyni?
Dziękuję bardzo
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2012-06-17, 19:42

Może to wina wysprzęglika może układ jest zapowietrzony?? płyn hamulcowy w zbiorniczku w normie ??
Awatar użytkownika
VASQUEZ
User
User
Posty:2
Rejestracja:2012-06-17, 19:04

2012-06-20, 21:33

Dlaczego plyn hamulcowy ma tu cos wspólnego, tam na sprzęgło jest osobny zbiorniczek!
dzisiaj próbowałem odpowietrzyć . Trzpień ,wysuwa się z tego tłoczka po naciśnięciu sprzegła i popycha taki mały płaskownik który wchodzi do sprzegła! Nic się nie zmieniło, silnik włączony sprzęgło wciśnięte a żadnego biegu nie idzie wrzucić! Silnik wyłączony ,biegi wchodza normalnie!
Co to może być ?
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2012-06-20, 21:40

Myślałem że na sprzęgło ma ten sam zbiornik co na hamulce, tak jest w większości jeśli odpowietrzenie nie pomogło to tak jak pisałem ja obstawiam wysprzęglik ale tego raczej nie sprawdzisz bez wyciągania chyba że jest przykręcany od góry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”