Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Luźny pierścień

Skutery forum - Pomoc ze skuterem, motocyklem i innymi jednośladami.
Awatar użytkownika
piotrek693374
User
User
Posty:10
Rejestracja:2011-05-07, 16:47
Lokalizacja:z nienacka

2011-05-07, 16:59

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich. Posiadam motorower z silnikiem am6 Zaniepokojony dziwnym dźwiękiem wydobywającym sie z silnika, postanowiłem ściągnąć cylinder i zbadać sytuacje. Ściągnąłem tłok i zobaczyłem niepokojąco luźny górny pierścień, wydaje mi sie że to może być przyczyną tego "dźwięku". A z pod spodu widać ciemną plamę, ale czy to jest pęknięcie? Na wale widać taki jakby przypalony odcinek(fioletowy) na odcinku gdy tłok jest w górze. Tłok nie miał żadnych przedmuchów jak widać na zdjęciu. Załączam zdjęcia, proszę o porade, czy można jeszcze na tym śmigać. Dodam jeszcze że silnik ma z 5000km przebiegu.
Daje link do innego forum gdzie umieściłem zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-05-07, 17:13 przez piotrek693374, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2011-05-07, 17:09

Lużny pierścień w jakim sensie ma luz gora doł czy na szczelinie ? Jeśli juz rozebrałeś silnik to możesz wymienić pierścienie a stare spróbuj wygiąć jesli sie wygnie to znaczy ze silkik był przegrzany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc motocyklowa”