Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Wydech środkowy chyba do wymiany i na pewno sonda za katalizatorem - parę pytań

Forum audi

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
slayer74
User
User
Posty:4
Rejestracja:2020-03-01, 22:16

2020-03-01, 22:22

1. Przy okazji kliku napraw mojej A4 B6 FSI 2.0 u auto-elektryka jego mechanicy wymienili mi tłumik końcowy i "połatali" pozostałą część. Kilka dni temu dosłownie na kilka minut mogłem wjechać do znajomego na podnośnik dwukolumnowy i spojrzeć na tłumik i niestety wygląda na to, że resztę trzeba jednak też wymienić co widać na zdjęciu katalizator też? Jutro wjadę na kanał w garażu u innych znajomych i odpalę auto zobaczę czy są przedmuchy bo może te dziury nie są na wylot. Jakby trzeba było wymienić pozostałą cześć wydechu jaka firma polski Asmet (chwali się w necie w reklamach foto że robi lepsze tłumki niż tanie zamienniki ) czy jednak coś lepszego Bosal?

2. Okazuje się też że sonda lambda  za katalizatorem "diagnostyczna" (tak się chyba to nazywa a nie czujnik xyz) się rozsypała i wychodzi cała luźno wisi (i tak jeździłem) zostaje tylko co jest wkręcone. Komputer mi nie pokazywał żadnej usterki typu Check Engine tak ma być? Czy może kiedyś jakiś "fachowiec" coś zje..ł i odłączył  w kompie auta to na stałe - może ten od autoelektryka. Jaka nasadka potrzebna do wykręcenie tego - 22mm? Widzę np. na allegro, że do sond jest ogólnie ten rozmiar ale tu wydaje mi się że będzie za duża - muszę to sprawdzić. Jakiej firmy sondę polecacie: z tego co w necie to w temacie sond liczy się Bosch, NGK, Densu. Czy po zamontowaniu tej sondy trzeba skasować jakiś błąd?

3. Chciałbym kupić jakiś interfejs diagnostyczny do mojego Audi czy taki na początek może być: PROGRAM SDPROG PL + INTERFEJS ELM327 USB?

allegro . pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-audi-a1-a2-a3-a4-a5-a6-pl-8616578832

https://obrazki.elektroda . pl/3374483800_1583097806.jpg
Awatar użytkownika
slayer74
User
User
Posty:4
Rejestracja:2020-03-01, 22:16

2020-03-02, 16:30

1. Tłumik okazał się sprawny bez przedmuchów.
2. Klucz/nasadka do tej uszkodzonej sondy standardowy rozmiar-22mm ale sprzedawca sprawdzam mi w sklepie i np. nowa sonda Denso jest 18 mm chyba ze omyłkowo chodziło mu o sondę przed katalizatorem. Odstawiam auto za dwa dni do mechanika na wymianę. Twierdzi że w przypadku tej sondy może nie pokazywać błędu.
Awatar użytkownika
slayer74
User
User
Posty:4
Rejestracja:2020-03-01, 22:16

2020-03-06, 21:57

2. Sonda o którą pytałem to dokładnie czujnik NOx używane są od 300 do 500 zł i t tylko kilka aukcji na allegro, otomoto itp. a nowa 2 tys. zł
Kupiłem używaną, już wymieniona ale jest "wycięta" w kompie i nie wiadoma czy jest sprawna. Na dniach umówię się z auto-elektrykiem , który specjalizuje się w VAGach zobaczymy co on powie
https://obrazki.elektroda. pl /3731304300_1583527785.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi”