Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

świeci się tryb awaryjny i ESP ford focus mk2

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Joanna01234
User
User
Posty:1
Rejestracja:2018-12-26, 14:25

2018-12-26, 14:29

Witam. Od kilku dni mam problem w moim fordzie focusie mk2 1.6 benzyna 100 KM rocznik 2005.
Ostatnio stojąc na światłach nagle zaświeciły się na desce rozdzielczej wszystkie kontrolki, które jednak po około pół minuty zgasły ale została kontrolka od trybu awaryjnego i ESP. Nie miałam możliwości zjechać nigdzie więc poprostu zaczęłam jechać. Jednak pedał gazu reagował trochę z opóźnieniem zwłaszcza przy 1 i 2 biegu, potem było lepiej. Naciskając gaz do podłogi było 1,2 tys obrotów ,wskazówka jakby się zatrzymała, bardzo powoli się podnosiła aż po chwili od razu weszła na 3 tys obrotów. Zjechałam na parking, zgasiłam auto, chwilę poczekałam i odpaliłam znowu. Patrzę wszystko niby ok, kontrolek żadnych nie ma no więc zaczynam jechać. I po przejechaniu paru metrów znowu sytuacja jak przedtem. No ale przejechałam tak z tym trybem i ESP 100 km. Wieczorem miałam znowu wyjazd, tym razem dużo krótszy a następnego dnia znowu trasa 100 km i nic się nie włączyło, tak jakby usterka znikła. Ale kolejnego dnia wyjeżdżam z domu i na desce choinka, zaraz kontrolki gasną i nadal zostaje tryb awaryjny i ESP.
Czy ktoś może ma jakieś przypuszczenia co mogło być powodem tego? Co się może psuć? Jutro wybieram się pod komputer z tym ale chciałabym chociaż tak orientacyjnie wiedzieć co to może być. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
waldek326
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-07-03, 08:09
Lokalizacja:małopolska

2018-12-27, 23:02

Proponuję zacząć od sprawdzenia masy na karoserii. Pomimo ładnego wyglądu potrafi zaśniedzieć na styku z karoserią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”