Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Zakup używanego samochodu - gdzie go sprawdzić?

Informacje i porady dotyczące seryjnych samochodów.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
ŁukiNademski
Początkujący
Posty:40
Rejestracja:2017-08-15, 15:49

2018-07-09, 07:19

Cześć :)
Potrzebuję Waszej porady, ponieważ przymierzam się do zakupu używanego samochodu jednak od prywatnej osoby więc wolę mieć pewność że nie ukrył w nim żadnych kosztownych napraw. Jako, że nie mam sprawdzonego warsztatu chciałem się Was poradzić gdzie będą mi to w stanie zrobić dokładne i za uczciwą cenę?
Z góry dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Bartek33
Początkujący
Posty:35
Rejestracja:2017-08-18, 22:28

2018-07-12, 00:09

W takim razie spokojnie mogę polecić Ci https://www.autotesto.pl/ mają swoją sieć specjalistów w całym kraju, także w cenie sami przyjadą aby obejrzeć dokładnie samochód. Full pakiet to ok 500zł, ale jeżeli rozważasz zakup drogiego auta to moim zdaniem zdecydowanie warto, ponieważ nie pominął żadnego elementu (jest w nim aż 350 punktów kontrolnych). Oczywiście odstawią do serwisu, podepną pod komputer żeby sprawdzić błędy i jeszcze musiałbym długo wymieniać kolejne punkty :) Ja korzystałem przy zakupie swojego BMW X5 kilka miesięcy temu i dopiero dzięki nim miałem pewność, że w najbliższym czasie nie czekają mnie kosztowne naprawy (na ten moment w pełni się to sprawdza) :)
Awatar użytkownika
AndrzejKoter
User
User
Posty:4
Rejestracja:2018-07-13, 09:51

2018-07-13, 09:59

Bartek33 pisze:W takim razie spokojnie mogę polecić Ci https://www.autotesto.pl/ mają swoją sieć specjalistów w całym kraju, także w cenie sami przyjadą aby obejrzeć dokładnie samochód. Full pakiet to ok 500zł, ale jeżeli rozważasz zakup drogiego auta to moim zdaniem zdecydowanie warto, ponieważ nie pominął żadnego elementu (jest w nim aż 350 punktów kontrolnych). Oczywiście odstawią do serwisu, podepną pod komputer żeby sprawdzić błędy i jeszcze musiałbym długo wymieniać kolejne punkty :) Ja korzystałem przy zakupie swojego BMW X5 kilka miesięcy temu i dopiero dzięki nim miałem pewność, że w najbliższym czasie nie czekają mnie kosztowne naprawy (na ten moment w pełni się to sprawdza) :)
Podpisuję się pod tym. Sam z tej firmy korzystałem gdy kupowałem auto przez olx. Lepiej jak ktoś profesjonalnie sprawdzi wszystko przed zakupem niż robić to samemu. Sam fakt, że taka firma przyjeżdza na miejsce sama i robi oględziny jest już dużym plusem.
Awatar użytkownika
Rdosław010
Początkujący
Posty:33
Rejestracja:2017-06-22, 15:26

2018-07-19, 07:34

Dokładnie jest to ogromny plus, ponieważ jeżeli samochód wystawiony został w innej części kraju to najpierw można zlecić oględziny dla http://autotesto.pl/ i jeżeli po otrzymaniu od nich raportu okaże się, że jest ok to wtedy dopiero załatwisz resztę formalności i nie musisz tracić czasu na dojazdy oraz szukanie na własną rękę w innym mieście jakiegoś warsztatu w którym mogliby je sprawdzić.
Awatar użytkownika
MichałSkorek
Początkujący
Posty:40
Rejestracja:2017-07-25, 10:07

2018-07-20, 00:19

Trudno się z Wami nie zgodzić, a szczególnie zrozumieją to osoby które tak jak ja miały już taki problem z zakupem auta używanego ... Teraz będę pamiętał, żeby nie zaniedbać oględzin samochodu i nie ma co na tym oszczędzać paru złotych jeżeli późniejsze naprawy to już kwestia tysięcy.
Awatar użytkownika
AndrzejKoter
User
User
Posty:4
Rejestracja:2018-07-13, 09:51

2018-07-20, 11:53

MichałSkorek pisze:Trudno się z Wami nie zgodzić, a szczególnie zrozumieją to osoby które tak jak ja miały już taki problem z zakupem auta używanego ... Teraz będę pamiętał, żeby nie zaniedbać oględzin samochodu i nie ma co na tym oszczędzać paru złotych jeżeli późniejsze naprawy to już kwestia tysięcy.
Mam akurat kolegę, który miał tak przypadek. Olał oględziny przy zakupie a potem za naprawę bulił masę kasy. Dlatego zgadzam się z tym co Pan napisał. Autotesto jest generalnie znane na cały kraj i chyba nawet są pierwszą firmą, która wystartowała z takimi usługami dokładnego sprawdzania samochodów ludzi, którzy kupują używane auta.
Awatar użytkownika
mpire
User
User
Posty:13
Rejestracja:2018-08-20, 23:27

2018-09-02, 17:20

Najlepiej na stacji diagnostycznej.
Awatar użytkownika
Paluch686
User
User
Posty:14
Rejestracja:2016-01-18, 10:59
Kontakt:

2018-10-31, 09:34

Polecam bardziej serwis samochodowy niż OSK :-)
fastserv.pl - mój serwis samochodowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o samochodach”