Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Falujące obroty, Brak pomysłow, Proszę o pomoc

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Jovito
User
User
Posty:1
Rejestracja:2018-04-15, 00:26
Lokalizacja:lubuskie

2018-04-15, 00:39

Witam, Mam problem z moim Audi A4 b5 1.6 ADP silnik BEZ lpg, męczę się ze spadającymi obrotami podczas zmiany biegu, lub gdy się zatrzymam na skrzyżowaniu, obroty spadają do 300 pozniej ciągnie do góry w okolice 1500 i tak sobie poskaczą chwilę i za chwilę się uspokaja, az do ponownej zmiany biegu lub zatrzymania, z rzeczy ktore wymieniłem to: Czujnik halla, kopułkę, palec, świece, kable, przepustnice, przepływomierze, czujnik temperatury. jedyny błąd jaki mi wywala to 00515- Camshaft Position (Hall) Sensor(40) dzisiaj wymieniłem czujnik halla, i bład dalej jest, oczywiście cały czas na odpalonym aucie, usuwam i zaraz spowrotem się pokazuje, nie mam juz pomysłów co to może być, myslalem ze jak wymienie ten czujnik to bedzie wszystko ok, co zauważyłem to, ze jak obroty mi nie faluja i nie zgasze auta, podepne kompa to tego błedu nie ma ale wystarczy ze przygazuje czy poczekam az poprostu zaczną falować(lub zgasze auto i odpale jeszcze raz) to błąd się pokazuje, czyli cos nie tak z tym czujnikiem halla? tylko co? prosze o jakąś porade lub wskazówkę specjalistów, bo mechanicy ręce rozkładają, a na forum A4 ciężko doczekać się jakiejś odpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”