Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Jaki olej jest najlepszy?

Informacje i porady dotyczące seryjnych samochodów.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Kamill
User
User
Posty:10
Rejestracja:2015-06-18, 21:04

2015-06-19, 10:55

Przyszła pora na zakup oleju i zastanawiam się jaki jest najlepszy. Oferta http://www.motocentrum.pl/akcesoria/oleje-i-plyny,65 jest dość obszerna i wybór niemały. Co waszym zdaniem najlepiej wybrać?
Awatar użytkownika
pasjamoto
User
User
Posty:9
Rejestracja:2015-10-19, 08:23
Lokalizacja:Szczecin
Kontakt:

2015-11-02, 08:46

Moi rodziciele leją Longlife 3 III Motoröl (5W30) i nie narzekają.
Przyszedł czas na rodzinę i muzykowanie musiało zostać pasją :). Trzeba było ogarniać rachunki, więc założyłem firmę.Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Klin
User
User
Posty:12
Rejestracja:2015-09-02, 00:46

2018-03-10, 02:01

Z olejami to ogólnie jest tak, że to pory roku w zasadzie zależy jaki wybrać. Latem gdy temperatura powietrza jest wysoka musisz wlać olej gęściejszy niż zimą, tzw. lepkość zimowa - olej inaczej pracuje w temperaturach plusowych, a inaczej jak jest mróz.
U siebie na zimę wymieniłem olej na Shell Helix Ultra 0W-40, i chociaż nie było mrozów stulecia bo przez kilka dni trzymał bardzo mocny mróz to i tak czułem się spokojniejszy mając wlany najrzadszy olej.
Zauważyłem w ogóle, że przez zimę poziom oleju w ogóle się nie zmniejszył. Te poprzednie, których używałem parowały stosunkowo szybko więc poziom trzeba było uzupełniać. Poza tym oleje Shell Helix pomaga w usuwaniu osadu po wcześniejszych olejach - tego takiego szlamu i jednocześnie chroni silnik przed szybszym zużyciem i korozją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o samochodach”