Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Renault Kangoo 1.5dci

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Krzys726
User
User
Posty:2
Rejestracja:2017-09-24, 12:21

2017-09-24, 13:52

Witam wszystkich,mam problem z renault Kangoo 1.5dci.Silnik nie odpalał w baku i filtrze opiłki.Wymieniłem pompe wysokiego ciśnienia(używana),wyczyściłem zbiornik paliwa,przewody,filtr paliwa.Silnik dalej nie odpalał,test na przelewy ,dwa wtryski za dużo dawały na przelew.Wtryski zregenerowane silnik odpala.Na biegu jałowym chodzi ok,zwiększam obroty wszystko ok.Podczas jazdy lekkie dodanie gazu i odrazu zapala się kontrolka silnika ,podpinam pod komputer błąd DF137 regulacja ciśnienia w rampie paliwowej,prąd niskiego przepływu powyżej maksimum.Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Wodiv
User
User
Posty:25
Rejestracja:2017-07-09, 20:30
Lokalizacja:Warszawa

2017-09-26, 18:34

Może to być wina common raila, ale w niej jest wysokie ciśnienie więc domowymi sposobami to jej raczej nie sprawdzaj, jak masz to podmień common raila (tą wspólną listwę wtrysków) i zobacz czy błąd ustąpi, jak były wtryski do regeneracji to może w listwie jest syf?
Awatar użytkownika
MTPT
User
User
Posty:4
Rejestracja:2017-11-03, 20:14

2017-11-07, 20:55

Polecam sprawdzić czujnik ciśnienia na listwie,regulator ciśnienia.Sprawdzić i wyczyścić styki,podpiąć pod komputer i sprawdzić czy podczas pracy silnika dany czujnik działa :)
I ważne pytanie czy przy wymianie listwy wyczyściłeś ją np.benzyną ekstrakcyjną? żeby być pewnym czy nie mnie w niej brudu albo innych rzeczy?
Awatar użytkownika
Wodiv
User
User
Posty:25
Rejestracja:2017-07-09, 20:30
Lokalizacja:Warszawa

2017-12-20, 14:11

Przy okazji sprawdź czy wtryski masz zakodowane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”