Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Faktoring koszty tej usług

Moderator:InRed

Awatar użytkownika
jerzykss
Początkujący
Posty:38
Rejestracja:2015-06-24, 09:22

2017-01-26, 07:45

Słyszałam, że to ciekawa usługa, która może pomóc w wielu przypadkach w prowadzeniu firmy. Ktoś z Was testował?
Jak to się przedstawia pod względem finansowym?
Awatar użytkownika
kasza
Początkujący
Posty:47
Rejestracja:2015-06-26, 09:35

2017-01-27, 07:29

W dużym skrócie faktoring to usługa skierowana dla firm które obsługują klientów i wystawiają rachunki z długimi terminami płatności.
W celu zachowania płynności finansowej muszą znaleźć źródło finansowania. Faktoring wydaje się być najkorzystniejszą opcją z tego względu, że faktor wykupuje na zasadzie umowy cesji fakturę. Płatność pomniejszona jest zwykle o prowizję. Większość banków i firm finansujących posiada takie usługi. Na http://monevia.pl/ można trochę więcej poczytać na te temat.
Awatar użytkownika
kraaa
User
User
Posty:1
Rejestracja:2017-04-05, 10:48
Kontakt:

2017-04-05, 10:56

i też chyba sprawdza się to w przypadku większych firm, bo taka jednoosobowa działalność gospodarcza jeśli musiałaby jeszcze prowizje bankom płacić to byłaby bieda ;)
Awatar użytkownika
genio
User
User
Posty:8
Rejestracja:2011-08-27, 17:07

2017-09-01, 22:03

Właśnie, że nie. Nie wiem w sumie jak to jest w przypadku banków, ale u mnie w Idea Money prowizje płacę naprawdę niewielkie, kilka procent zaledwie. Mimo wszystko wolę zapłacić, bo nie uśmiecha mi się czekać aż klient opłaci fakturę za miesiąc czy dwa. W międzyczasie mam przecież swoje zobowiązania, rachunki, pracowników – trzeba za to wszystko płacić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat!”