Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Migoczący ksenon

Elektronika samochodowa - Tematy elektroniczne elektryczne itp.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
z.sobczak
User
User
Posty:3
Rejestracja:2016-03-05, 18:08

2017-07-15, 22:27

Jakieś kilka miesięcy temu wymieniałem ksenon. Prawa lampa coraz gorzej świeciła, czasami przygasała. Barwa światła była wyraźnie inna.

Teraz jest taka sytuacja, że lewa lampa zachowuje się dziwnie. Barwa jest OK, ale czasami migocze. Zdarza się, że nawet zgaśnie, a komputer pokazuje awarie lampy. Jest to Opel Vectra C z lampami skrętnymi, po lifcie z 2005 roku.
Czy to możliwe, że ksenon się po prostu skończył, ale jego koniec inne ma objawy. Barwa jest dobra i nie widać, żeby światło było mniej intensywne.
Awatar użytkownika
custat
User
User
Posty:9
Rejestracja:2017-05-20, 15:27
Lokalizacja:Grodzisk

2017-10-28, 11:09

może to być przetwornica albo żarnik, ale nie wykluczone czy nie będzie to problem z podłączeniem. Nie zaobserwowałeś przypadkiem, że takie rzeczy dzieją się na dziurach/ przy przyśpieszaniu itp?
Awatar użytkownika
majami
User
User
Posty:6
Rejestracja:2017-11-13, 20:24

2017-11-19, 13:57

U mnie właśnie wina leżała w kablach, chyba w kostce coś nie łączyło. Raz było dobrze, raz migało, a czasem w ogóle nie świeciło. Kombinowałem, aż doszedłem, co i jak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”