Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Zestaw kluczy - jaki kupić

Mechanika samochodowa - Dział poświęcony narzędziom i sprzęcie warsztatowym.
Awatar użytkownika
juzefgontex
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-03-16, 15:03

2015-03-16, 15:13

Witam. Zastanawiam się nad zakupem zestawu kluczy. Kolega polecił mi coś takiego http://www.redcoon.pl/B409589-Brüder-Ma ... Id=skapiec . Cena kluczy max 450zł + do tego jakiś klucz dynamometryczny (najczęściej będą dokonywane naprawy w motocyklach więc zakres powinien być odpowiednio dobrany) za max 150zł aby cały komplet kosztował 600zł. Jakie firmy polecacie? Zależy mi na tym aby klucze były dosyć dobrej jakości choć nie będą używane w ekstremalnych warunkach, a raczej w przydomowym garażu, gdzie od takiego zestawu kluczy nie będę wymagał aż takiej solidności, że będę mógł nimi rozkręcać czołg... Chodzi o to aby ten zestaw zawierał dużo przydatnych elementów np. różne bity, nasadki itd. Dokładnie tak jak w tym zestawie Mannesmann'a. Niestety mało wiem o tej firmie, a w internecie także mało się o niej rozmawia. Teraz kwestia klucza dynamometrycznego. Co dokładnie powinienem wybrać?
Ostatnio zmieniony 2015-03-16, 17:21 przez juzefgontex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamil03
Początkujący
Posty:76
Rejestracja:2015-01-25, 16:33

2015-03-16, 22:07

Ja bym ci polecił kolego zestaw nasadek honitona. Walizka jest za chyba 250 zł. Może nie ma tam dużo bitów ale to co najważniejsze to nasadki i grzechotki są wytrzymałe. Kupisz jakis tańszy zestaw super wyposażony to sam zobaczysz ze zaraz połowę bitów i kluczy połamiesz. Z innych firm to jonnesway. Droższe to Beta i kingtony sata ale to juz inna półka. Co do dynamometrycznego to w pracy mam 2 jonnesway .Jeden 40-200 Nm drugi chyba do 35Nm i dobrze sie spisują. Nie wiem jakie tam w motocyklach momenty bo nimi sie nie zajmuje . W domu mam irimo kupiony z wyprzedaży na serwisie opla.
Awatar użytkownika
Optima
User
User
Posty:8
Rejestracja:2014-12-04, 22:18
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2015-03-20, 18:14

Jeżeli chcesz mieć w tej kwocie dużo elementów to na wyższą półkę nie wystarczy.
jak nie będziesz grzechotkami zrywał śrub to w zupełności ci wystarczy coś ze średniej półki jak Manessaman sam używam i jest o grzechotki trzymają kilka bitów się ukręciło ale przy naprawdę zapieczonych elementach i użyciu przedłużki więc....
Ewentualnie inny zestaw ze średniej półki to Geko, też mam , jakość podobna.

http://www.dowarsztatu.com/product-pol- ... NTOW-.html

Co do kluczy dynmometrycznych to jak kolega wspomniał na pewno Jonesway-pewne klucze z certyfikatem kalibracji. Zakresy do wyboru.....
Awatar użytkownika
juzefgontex
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-03-16, 15:03

2015-03-20, 20:19

Jednak chyba zostanę przy Mannesmann'ie, bo przekonała mnie 10 letnia gwarancja. Co do dynamometrycznego klucza to chyba wybiorę ten http://www.narzedziak.pl/jonnesway-kluc ... 7110n.html a w przyszłości coś takiego http://www.narzedziak.pl/jonnesway-kluc ... 7030n.html .
Awatar użytkownika
yako
User
User
Posty:20
Rejestracja:2014-03-09, 18:09

2015-03-28, 16:22

juzefgontex pisze:Jednak chyba zostanę przy Mannesmann'ie, bo przekonała mnie 10 letnia gwarancja. Co do dynamometrycznego klucza to chyba wybiorę ten http://www.narzedziak.pl/jonnesway-kluc ... 7110n.html a w przyszłości coś takiego http://www.narzedziak.pl/jonnesway-kluc ... 7030n.html .
10 letnia gwarancja jest również dla Proline HD, ale musiałbyś sprawdzić jakie elementy są w zestawie, czy wszystkie te, które będą Ci potrzebne.
Awatar użytkownika
bryani
User
User
Posty:1
Rejestracja:2015-05-29, 07:57

2015-05-29, 08:01

Fajne mam doświadczenia z zakupami w sklepie Tedar. Mam od nich nawet dużo sprzętu różnego typu, od nitownic, po zwykłe klucze. Najlepsze jest tutaj wyposażenie, sklep jest zaopatrzony od A do Z, więc można praktycznie każdy rozmiar klucza znaleźć bez większego problemu.
Awatar użytkownika
xxaronxx
User
User
Posty:17
Rejestracja:2015-05-26, 17:26
Lokalizacja:Kraków

2015-05-30, 16:29

pogrzeb za zastawem Yato. naprawdę dobra jakość (tylko uważaj na podróbki)
Robię nimi zarówno przy samochodach w warsztacie jaki i w motorku przy domu.
Ew Lincoty też są w miarę dobre.
Masz problem z grafiką? a może chcesz zlecić wykonanie projektu wizytówki? W takim wypadku zapraszam do mnie :D
Awatar użytkownika
Optima
User
User
Posty:8
Rejestracja:2014-12-04, 22:18
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2015-05-30, 20:35

Ja polecam Yato ze średniej półki to jeden z lepszych produktów czasami dorównujący innym produktom z tak zwaną "dożywotnią gwarancją" -jeżeli w ogóle ktoś w to wierzy........
Awatar użytkownika
Xcover
User
User
Posty:6
Rejestracja:2015-06-29, 23:58

2015-06-30, 00:05

Witam,

HAzet, Gedore, KsTools, TengTools, stahlwille, King Tony - to są marki cieszące się dobrą opinią.
Awatar użytkownika
sTay
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-07-13, 20:03

2015-07-13, 20:08

juzefgontex pisze:Witam. Zastanawiam się nad zakupem zestawu kluczy. Kolega polecił mi coś takiego http://www.redcoon.pl/c07011200-Narz%C4 ... %C4%99czne . Cena kluczy max 450zł + do tego jakiś klucz dynamometryczny (najczęściej będą dokonywane naprawy w motocyklach więc zakres powinien być odpowiednio dobrany) za max 150zł aby cały komplet kosztował 600zł. Jakie firmy polecacie? Zależy mi na tym aby klucze były dosyć dobrej jakości choć nie będą używane w ekstremalnych warunkach, a raczej w przydomowym garażu, gdzie od takiego zestawu kluczy nie będę wymagał aż takiej solidności, że będę mógł nimi rozkręcać czołg... Chodzi o to aby ten zestaw zawierał dużo przydatnych elementów np. różne bity, nasadki itd. Dokładnie tak jak w tym zestawie Mannesmann'a. Niestety mało wiem o tej firmie, a w internecie także mało się o niej rozmawia. Teraz kwestia klucza dynamometrycznego. Co dokładnie powinienem wybrać?
Zakupiles kolego ten zestaw kluczy? Jesli tak to napisz jesli mozesz jak sie sprawuja.
Sam jestem przed podobnym wyborem i sklaniam sie wlasnie ku zestawowi, ktory brales pod uwage.

Pozdro
Awatar użytkownika
michał86
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-08-19, 09:15

2015-08-19, 09:28

Witam.
Jakiś czas temu miałem podobny problem.Szukałem różnych kluczy dobrej marki za stosunkowo niską cenę.Potrzebowałem grzechotek i kompletów kluczy nasadowych.
Na allegro znalazłem firmę Jason, patrząc po ich ofertach zauważyłem że w porównaniu do innych aukcji mają naprawdę okazyjne ceny.
Kupiłem u nich 2 grzechotki Triumf'a z obrotową rękojeścią i komplet kluczy nasadowych 1/4 i 1/2 cala boxo.
Na zakupiony towar dostałem gwarancje i przy uszkodzeniu jakiejś nasadki bądź klucza mam sam nie naprawiać tylko do nich podsyłać.
Awatar użytkownika
Grupa Topex
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-09-25, 23:32

2015-09-25, 23:34

Witam!

Wśród wszystkich wymienianych w tym wątku polecanych i sprawdzonych marek do zastosowań intensywnych, warto wspomnieć również o markach GRAPHITE i NEO TOOLS, które stanowią podstawowe wyposażenie wielu garaży i warsztatów w całej Polsce. Szczególnej uwagi warte są produkty NEO TOOLS z 25-letnią gwarancją.

Pozdrawiam, Maciek, Grupa Topex
Awatar użytkownika
kasza
Początkujący
Posty:47
Rejestracja:2015-06-26, 09:35

2015-10-26, 09:29

michał86 pisze:Witam.
Jakiś czas temu miałem podobny problem.Szukałem różnych kluczy dobrej marki za stosunkowo niską cenę.Potrzebowałem grzechotek i kompletów kluczy nasadowych.
Na allegro znalazłem firmę Jason, patrząc po ich ofertach zauważyłem że w porównaniu do innych aukcji mają naprawdę okazyjne ceny.
Kupiłem u nich 2 grzechotki Triumf'a z obrotową rękojeścią i komplet kluczy nasadowych 1/4 i 1/2 cala boxo.
Na zakupiony towar dostałem gwarancje i przy uszkodzeniu jakiejś nasadki bądź klucza mam sam nie naprawiać tylko do nich podsyłać.
Z kluczami i narzędziami jest tak, że to nigdy nie kończąca się opowieść. Cały czas trzeba coś nowego dokupować, bo stare albo się gubią zużywają.

Zwykle zamawiam przez allegro, tutaj też mają duży wybór: https://www.motointegrator.pl/szukaj/kl ... eczne-906/
W końcu to inter cars, więc są dobrze doposażeni. Pod względem jakości nie mam ogólnie uwag. Zależy co się kupi. Cena i producent są tutaj kwestiami decydującymi.
Awatar użytkownika
MIkah
User
User
Posty:7
Rejestracja:2016-07-13, 07:16

2017-02-12, 19:01

ja osobiście często odwiedzam stronę sklepu internetowego https://www.basspolska.com/, i domawiam potrzebne rzeczy. Mam świadomość że teraz klient ma swoje wymagania i bez narzędzi nic nie podziałasz
Awatar użytkownika
jacenty482
User
User
Posty:2
Rejestracja:2017-05-28, 13:00

2017-05-28, 15:23

Czy używał ktoś z was narzędzi firmy Unior? To chyba moja ulubiona firma produkująca narzędzia. Zobaczyłem je ze 2 lata temu w warsztacie u kolegi, a że akurat potrzebowałem nowych, kupiłem te Są i rowerowe i motoryzacyjne i takie bardziej ogolnego przeznaczenia także wybór duży i dobrze sie też sprawdzają z przy okazji niską ceną. Ma ktoś jakieś jeszcze doświadczenia z Uniorem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i sprzęt warsztatowy”