Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Problem z odpaleniem samochodu

Elektronika samochodowa - Tematy elektroniczne elektryczne itp.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Dragen
User
User
Posty:1
Rejestracja:2016-08-19, 10:27

2016-08-19, 10:28

Chcąc wyjechać samochodem ku mojemu zdziwieniu nie mogłem go uruchomić. Po przekręceniu zapłonu silnik zachowywał się jakby był rozładowany samochód. Po którejś kolejnie próbie zapalenia samochodu zaczęło coś pod maską stukotać. Podpiąłem prostownik do akumulatora. Po 5h ładowania samochód odpalił bez problemu. Po dwóch dniach jeżdżenia znów się rozładował. Byłem u mechanika. Chciałem wymienić akumulator ale mechanik stwierdził, że bateria jest w porządku. Podłączył pod baterie urządzenie (prawdopodobnie miernik) i wskazywało mi ponad 14 gdzie norma to 12. Później obciążył ją jakimś przyrządem i dalej stwierdził, że z bateria wszystko w porządku. Zapytał się mnie ile ładowałem prostownikiem akumulator. Powiedziałem 5h, a on na to, że za mało i najlepiej zostawić ładowanie na 16h i dopiero w tedy sprawdzić. Na pytanie dlaczego za pierwszym razem się rozładował to nie miał pojęcia. Mówiłem, że jeszcze często i długie odcinki. Mam ładować wolno a długo.

Co do mojego prostownika to posiadam takie coś:
Obrazek

Po 16 godzinach ładowania samochód odpalił bez problemu. Dziś z ciekawości mimo, że odpalił podpiąłem go pod prostownik i okazało się że mam prawie 0% naładowanych baterii. Co z nim jest?
Awatar użytkownika
nikko
User
User
Posty:5
Rejestracja:2017-02-21, 14:06

2017-02-21, 14:11

alternator?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”