Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Touran 1.9 wyciek oleju, utrata mocy, trzesienie jak traktor

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
misuszat
User
User
Posty:2
Rejestracja:2017-02-10, 16:01

2017-02-10, 16:26

Dzien dobry koledzy. Dzisiaj rano wydarzyla mi sie nieprzyjemna sniespodzianka.
W czasie wjazdu na autostrade przy zmienie biegu z 2 na 3 nagle cos lekko strzelilo, spadek mocy i silnik zaczal sie telepotac jak stary traktor. Po zjechaniu na pas awaryjny zgasilem samochod, po chwili odpalilem (ciezko) i auto n ajalowym trzesie sie jakby chodzilo tylko na 2 cylindrach. Po otwarciu maski zauwazylem duzy wyciek/wytrysk oleju w dolnej czesci silnika. Od spodu cala miska olejowa ociekajaca oeljem, wyglada jakby w jednym miejscu strzelila uszczelka.
Odholowalem samochod pod dom.

Zastanawiam sie teraz co to moze byc. Czy uszczelka miski olejowej moze tak strzelic i spowodowac ciagniecie lewego powietrza przez co auto tak chodzi? Podejrzewalem na poczatku cewke ale stalo sie to nagle i te wytrysk oleju... Myslalem tez o odmie, nie wiem jadnak czy symptomy pasuja. Najbardziej niepokoi mnie to ze silnik pracuje jak stary traktor i moze byc to cos gorszego.



Ma ktos z was jakies sugestie?

VW TOURAN 1.9 TDI 2009 rok przebieg 215.000km
Rozrzad przy 160.000
Sprzeglo przy 150.000
Olej wymieniany co 15.000
Do dzisiaj nie bylo najmniejszego problemu z atkiem, przejezdzilem nim w ostatnie 6 lat praie 200.000...

Pozdrawiam i dziekuje.

Michal

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
misuszat
User
User
Posty:2
Rejestracja:2017-02-10, 16:01

2017-02-18, 15:01

Blok strzeli i praktycznie sie zlamal "na pol".
To tak jako informacje.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”