Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Nie odpala - zdechł

Forum renault

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Karolsongo
User
User
Posty:1
Rejestracja:2015-08-17, 09:08

2015-08-17, 09:09

Witam
mam problem z renault megane scenic I dti rok 99 silnik 1.9 przed liftem a dokładnie problem jest z odpalaniem.
Od jakieś czasu czasami nie odpala tak jakby był rozładowany akumulator(znajduje się pod siedzeniem) - mechanik podłączył nowy akumulator i problem się powtarzał.
Wymieniłem rozrusznik na nowy i problem nadal się pojawiał, zostały więc wymienione kable od akumulatora masa itp.
Coraz częściej się to zdarza a momentami nie chce w ogóle odpalić, zdarzało się że wyzerował się zegar gdzie wcześniej zdarzało się to tylko po odłączeniu akumulatora, wnioskuję że gdzieś odcina prąd.
Podczas odpalania nie raz odpala i nie mam pojęcia od czego to zależy gdy nie chce odpalić to nie ma żadnego dźwięku tak jakby nie kręcił i w dodatku przygasają kontrolki a ostatnio zaczął pstrykać przekaźnik aż odłączę stacyjkę.
Problemem nie jest: akumulator, rozrusznik, kable tzn te rzeczy robił mechanik.
W czym może być problem? Nie mam już siły na niego i nie mam pojęcia co dalej robić - mechanicy rozkładają ręce.
Awatar użytkownika
Tomo
User
User
Posty:19
Rejestracja:2015-01-06, 20:17
Lokalizacja:Legionowo

2016-08-11, 07:52

stacyjka, lub kostkę stacyjki sprawdzaliście?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”