Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

problem z ruszaniem audi a6 c5

Forum audi

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
lukaszaudia6
User
User
Posty:1
Rejestracja:2014-10-28, 23:20
Lokalizacja:bristol

2014-10-28, 23:37

Witam. Mam problem ze swoją Audi a6 , otóż od pewnego czasu podczas ruszania drga mi całe auto tak jak by miało zaraz zgasnąc . Wykluczam zużyte poduszki silnka ponieważ jak gaszę auto to nawed nie drgnie. Dwumas też nie wydaje charakterystycznego dzwięku metalicznych stuków. Możliwe ze sprzęgło sie skończyło? Może coś z dociskiem nie tak? A druga zagadkowa sprawa jest podczas hamowania , jesli chamuje delikatnie to słysze z lewego przodu auta taki dziwny dzwięk jak by hamulec puscił na chwile ale tak nie jest bo na przeglądzie wszystko wyszło z hamulcami wpożadku. Wyjołem czujnik Abs w tym kole , wyczyściłem rdzawy nalot , włozylem i nic to nie dało. Komputer też nic nie pokazał.
Awatar użytkownika
przemek217
User
User
Posty:14
Rejestracja:2013-05-08, 14:07
Lokalizacja:Limanowa

2015-02-24, 21:28

Kolego jak chodzi o drgania proponuje zajrzeć do cewek i świec, ostatnie miałem to samo w swoim audi 1.8t (silnik aeb) okazało się że padł moduł zapłonu ale zacznij od świec.
Awatar użytkownika
yako
User
User
Posty:20
Rejestracja:2014-03-09, 18:09

2015-04-28, 22:05

przemek217 pisze:Kolego jak chodzi o drgania proponuje zajrzeć do cewek i świec, ostatnie miałem to samo w swoim audi 1.8t (silnik aeb) okazało się że padł moduł zapłonu ale zacznij od świec.
A czy ten model nie ma przypadkiem świec w trudno dostępnym miejscu?
Awatar użytkownika
przemek217
User
User
Posty:14
Rejestracja:2013-05-08, 14:07
Lokalizacja:Limanowa

2015-04-29, 07:56

Coś pomieszałem, bo według opisu silnika jaki ma kolega @lukaszaudia6 czyli avf jest to silnik 1.9 tdi, świece tam są ale tylko żarowe;) proponuję podpiąć autko pod kompa i sprawdzić bipy pompowtrysków i przepływkę. A co do świec w 1.8 t to dostęp do nich jest bardzo dobry:D.
Awatar użytkownika
MarekL
User
User
Posty:2
Rejestracja:2016-04-22, 17:34

2016-04-22, 17:36

Jestem mieszkańcem Warszawy i do pracy dojeżdżam samochodem. Wiadomo, że poruszanie się autem po mieście może zniszczyć nie jeden silnik. I prawie tak się stało w moim przypadku. Pewnego dnia samochód nie chciał odpalić. Nie jestem mechanikiem, więc się nie znam dlatego zadzwoniłem do fachowca z serwisu http://www.mechaniq.pl/. Dojazd do klienta okazał się bardzo pomocny, gdyż moje auto nie funkcjonowało sprawnie. Okazało się, że mam urwaną świecę żarową. Mechanik szybko i sprawnie wykręcił starą świecę i wkręcił nową. Auto chodzi jak nowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi”