Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Chrobotanie podczas jazdy jak i przy dodaniu gazu

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
radol
User
User
Posty:2
Rejestracja:2016-02-29, 20:36

2016-02-29, 20:40

Witam,

od jakiegoś czasu niepokoi mnie taki przypadek:
Kiedy odpalę auto na zimnym silniku, stojąc na biegu jałowym (luzie) i zwiększę obroty silnika to wyraźnie słychać jakieś chrobotanie tak jakby jakieś łożysko czy coś. Obroty spadają i ten dźwięk ustaje.
Kiedy zaś wcisnę pedał sprzęgła i zwiększę obroty nic nie słychać, normalna praca silnika.

Podobnie mam podczas jazy autem, zimny silnik, jazda na 2 i przy dodaniu gazu słychać chrobotanie, podobnie na 3, na 4 mniej już ale jeszcze cicho słychać. Po jakimś czasie dźwięk ten ustaje i jest prawie nie zauważalny.
Dodam jeszcze, że kiedy podczas jazdy wrzucę na bieg jałowy (luz) to również nic nie słychać.

Może mi ktoś pomóc rozszyfrować co to może być ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
VRico
User
User
Posty:2
Rejestracja:2016-03-18, 11:06

2016-03-23, 12:54

Podepnę się do tematu, może ktoś mi pomoże. Od tygodnia mam problem - podjczas jazdy słysze wydobywający się dzwięk przy dodawaniu gazu i gdy hamuję silnikiem. Dzwięk ten sie pojawia przy obrotach wynoszącyych ok 2,5 ty. Czy ktoś ma jakis pomysł co to może być? Czy lepiej od razu udać się do mechanika?
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2016-03-23, 18:07

Przede wszystkim proszę podać najpierw dane auta jakiego dotyczy problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”