Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Regeneracja silnika

Opinie, porady oraz ciekawostki dotyczące części samochodowych oraz wyposażenia warsztatów. Nie wiesz jakiego producenta wybrać? Napisz a my postaramy się pomóc.
Awatar użytkownika
zyhys
User
User
Posty:8
Rejestracja:2016-01-15, 19:34

2016-01-15, 19:46

Szukam opinii fachowców i profesjonalistow w temacie. Potrzebuje wybrać rewitalizant silnikowy. Mam Citroena Xsarę II z 2001 roku, benzyna. 210tys przebiegu. Używaliście już może takiego regeneratora i jeśli tak to co najbardziej polecacie.?
Awatar użytkownika
kamil03
Początkujący
Posty:76
Rejestracja:2015-01-25, 16:33

2016-01-17, 11:59

ja nie wierze w tego typu preparaty. Ani żaden ceramizer ani nic podobnego. Jakby to rzeczywiście działało to nie sprzedawałbym silników i nie robił remontów. Moge się zgodzić ze na jakiś czas pomoże ale tylko na chwile ( do sprzedaży auta )
Awatar użytkownika
Paluch686
User
User
Posty:14
Rejestracja:2016-01-18, 10:59
Kontakt:

2016-01-18, 11:38

kamil03 pisze:ja nie wierze w tego typu preparaty. Ani żaden ceramizer ani nic podobnego. Jakby to rzeczywiście działało to nie sprzedawałbym silników i nie robił remontów. Moge się zgodzić ze na jakiś czas pomoże ale tylko na chwile ( do sprzedaży auta )
A używałeś kiedyś takiego preparatu? Jeśli tak to jakiego? Może sprzedajesz silniki właśnie dlatego że ludzie czegoś takiego nie używają. Ja od wielu lat używam takich regeneratorów, najpierw używałem regeneratora AtomEx a teraz już od dawna używam XADO. Dzięki temu nigdy nie miałem żadnej awarii. Staram się używać go regularnie co pól roku. Poza tym takie preparaty nie służą naprawianiu awarii tylko im zapobiegają. Powstrzymują zużycie ale nie sprawią że np. coś Ci tam nie pęknie.
zyhys pisze:
Z mojej strony mogę polecić Ci XADO tak jak wyżej. Od jakiegoś czasu używam tylko jednego http://regeneratory.pl/do-silnikow/31-x ... 225ml.html tego preparatu.

Zawsze znajdą się tacy którzy używają i polecają, tacy co użyli i im akurat nie pomogło i tacy co nie używali ale i tak nie polecają <chytry>

Polecam też do zapoznania sie artykul fajny, tvn turbo robilo test własnie tego typu regeneratorów: http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850 ... 64178.html

dobrze zapoznać się z opiniami ekspertów które są przychylne, bo w końcu ze mnie żaden ekspert nie jest, chcę tylko pomóc na podstawie własnego doświadczenia

I tak jeszcze zupełnie od siebie powiem że warto spróbować m.in. dlatego, że lepiej kupić preparat za te 100-200 zł i zapobiec zużyciu niż nie użyć go i doprowadzić do awarii, której naprawa to już grube tysiące.
Awatar użytkownika
zyhys
User
User
Posty:8
Rejestracja:2016-01-15, 19:34

2016-01-18, 18:35

Paluch686 pisze:Z mojej strony mogę polecić Ci XADO tak jak wyżej.
Dzięki bardzo za pomoc!
Awatar użytkownika
Paluch686
User
User
Posty:14
Rejestracja:2016-01-18, 10:59
Kontakt:

2016-01-29, 09:46

zyhys pisze:Dzięki bardzo za pomoc!
Spoko, co w końcu kupiłeś?
fastserv.pl - mój serwis samochodowy
Awatar użytkownika
Wiktors82
User
User
Posty:4
Rejestracja:2016-03-27, 09:44
Lokalizacja:Łódź

2016-03-27, 11:29

Ja też jestem zwolennikiem regeneracji silników różnymi metodami. Nie po to się je produkuje i wysyła na rynek, żeby tylko zbijać na tym kasę. Trzeba tylko wiedzieć co i do czego jest i jak tego używać. Osobiście preferuję środki ze stronki MI - https://www.motointegrator.pl/szukaj/sr ... a-5050211/ - mają spory wybór. Testowałem już kilka środków do czyszczenia filtrów i była mega poprawa, także polecam.
Awatar użytkownika
Roman77
User
User
Posty:8
Rejestracja:2015-10-19, 19:43

2016-07-26, 00:50

Pytanie, czy jest jeszcze co regenerować. Wiem, że takie odświeżanie jednej i tej samej części na wieczność wcale nie działa. Lepiej kupić nową sztukę, nawet używaną, ale w lepszym stanie. Sporo jest miejsc, gdzie dostaniesz najróżniejsze części, na co dobrym przykładem jest stylu http://busmarket.com.pl/czesci Zastanów się, czy chcesz cały czas męczyć jedną część.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Części samochodowe - jakie wybrać ?”