Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Falujące obroty na biegu jałowym

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
MonsterRB
User
User
Posty:9
Rejestracja:2016-01-24, 17:50
Kontakt:

2016-01-25, 18:11

Mam problem z obrotami. Jak zatrzymuje się na światłach to obroty zamiast stać w miejscu latają jak szalone. Chwilami auto ratuje się przed zgaśnięciem. Problem występuje tylko przy niskich temperaturach. Na mój łeb wywnioskowałem, że może to być silniczek krokowy, ale to, że problem pojawił się w zimie to przypadek. W środę jestem umówiony w serwisie. Jeśli to nie silniczek krokowy to co innego może być i jakie mogą być koszty naprawy?

Audi A6 2.0 B+G
Awatar użytkownika
PiterMech1
User
User
Posty:10
Rejestracja:2016-01-19, 09:07

2016-01-26, 08:25

Problem z obrotami (oprócz silniczka krokowego) może wiązać się też z przepustnicą, sondą lambda albo nieszczelnością w układzie dolotowym.
Awatar użytkownika
MonsterRB
User
User
Posty:9
Rejestracja:2016-01-24, 17:50
Kontakt:

2016-01-28, 14:14

Byłem dziś w warsztacie. Masakra. Wymienili silniczek krokowy i poprawiło się minimalnie. Wróciłem do nich, szukali ze dwie godziny. Mówią, że to pewnie wina LPG. Kazali podjechać do autogazownik.pl na Kłodnicką. Podobno tylko tam to zrobią dobrze i...zrobili mega szybko. Wyregulowali i śmiga bez problemów :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”