Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Leon 2 problemy z otwieraniem drzwi przednich

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
drdala
Początkujący
Posty:40
Rejestracja:2011-12-28, 12:24

2015-12-06, 00:59

Witam mam problem w Leonie - 1.9 tdi 105km 2006 rok. Jakiś czas temu przestały otwierać się drzwi przednie pasażera. Nie otwierają się tylko wtedy gdy zamknę centralny następnie go otworzę i wtedy jak próbuję otworzyć z zewnątrz auto. Gdy drugimi drzwiami wejdę i od środka otworzę te drzwi to wtedy już od zewnątrz mogę otworzyć. Od tygodnia mam tą samą sytuację z drzwiami kierowcy. Dziwne..
Awatar użytkownika
drdala
Początkujący
Posty:40
Rejestracja:2011-12-28, 12:24

2015-12-06, 10:04

Wyjąłem zamek i jak ręcznie przesunę tą dźwignię która ciągnie linką od rączki zewnętrznej drzwi to otwiera się zamek. Czyli linka się wyciągnęła?:D Czy co? Muszę teraz jakoś dobrać się do niej.

Wydaje mi się ze to wszystko przez to ze tak jakby linka się wyciągnęła albo coś tam przy klamce może się wygięło. Musze dostać się w całości do tego czyli muszę wyjąć klamkę z drzwi. Wie ktoś jak to zrobić? Pilnie proszę o pomoc bo zaraz chcę jechać naprawiać to. Jutro muszę jechać do pracy samochodem...
Awatar użytkownika
Vertion
User
User
Posty:3
Rejestracja:2015-10-11, 20:54
Lokalizacja:Belgia/Lublin

2015-12-06, 11:15

Czesc Kolego. Masz elektryczne szyby czy manual? Zeby dostac sie do calej centralki bedziesz musial wyjac szybe i caly ten metalowy boczek z mechanizmem opuszczania/podnoszenia szyby. Jezeli chcesz wyjac tylko sama klamke to jak odtworzysz drzwi i na wysokosci klamki masz jedna srube wiekszosci na ampula albo torxa idkrecasz ja calkiem i wyciagasz wkladke zamka a potem klamka to juz pikus ; )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”