Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Matiz Zalewa świece, iskra jest, nie odpala.

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
P!otrek
User
User
Posty:1
Rejestracja:2015-11-22, 16:10

2015-11-22, 16:19

Witam. Tematów znalazłem kilka natomiast bez odpowiedzi więc postanowiłem założyć własny. Sprawa wygląda tak że na początku po dłuższym postoju musiałem długo kręcić z gazem wciśniętym do podłogi aż zaskoczy, jak już odpalił silnik przez jakąś minutę pracował nierówno a ja musiałem trzymać gaz wciśnięty do końca bo inaczej by zgasł. Póżniej jak ciepły palił na dotyk. Aktualnie w ogóle przestał odpalać, strzela w filtr powietrza z przepustnicy, wykrecilem wszystkie świece i widać że iskrzą ale są zalane. Wcześniejsza praca nierówna po odpaleniu pewnie była spowodowana tym że nadmiar paliwa musiał dopalić zanim praca się ustabilizowała, żadnych błędów nie wyświetla a sprężanie silnika jest wzorowe. Od czego mógłbym zacząć diagnozować problem? Nie chcę bawić się w profilaktyczne wymiany w ciemno różnych elementów więc prosiłbym o pomoc na tyle aby jako tako zapalił żebym mógł nim pojechać do mechanika.
Awatar użytkownika
Dżodżo
User
User
Posty:13
Rejestracja:2015-10-19, 22:07
Lokalizacja:Irlandia

2015-11-25, 23:50

Przepływomierz lub czujnik ciśnienia w kolektorze - nie pamiętam co tam siedzi dokładnie w tym silniku. Rozrząd sprawdzony? Nie przeskoczył?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”