Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Vectra b grzje się i ucieka płyn chłodniczy

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
lucas18
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-08-30, 13:19
Lokalizacja:Leszno okolice

2015-08-30, 13:26

Witam,
posiadam Vectre b kombi rok 2000, 2.0 DTI 101 KM. Auto kupiłem nie dawno jako uszkodzone. własciciel twierdzil ze to pompa wtryskowa jednak okazalo sie ze to sterownik od pompy. po wymianie sterownika auto normalnie jezdzilo przez tydzien po czym zaczął uciekac plyn chlodniczy i auto sie grzeje. temperatura dochodzi do 100 C. Dodam ze tylko podczas jazdy. Jak auto stoi to jest wszystko w normnie nic nie wycieka temperatura dochodzi do 92 C po czym wlaczaja sie wentylatory i temp zaczyna spadac. gdy autem sie jedzie to temperatura strasznie rosnie i po otwarciu maski jest mokro wokol zbiorniczka wyrownawczego. co to jest? czy to moze oznaczac ze do wymiany jest uszczelka pod glowica?? dodam ze wymienilem korek zbiorniczka na nowy oraz termostat i bez zmian. prosze o pomoc z gory dzieki
Awatar użytkownika
adam1990
User
User
Posty:5
Rejestracja:2015-08-30, 22:09
Lokalizacja:Szczecin
Kontakt:

2015-08-30, 22:18

Jak wywala wode to możliwe że to uszczelka pod głowicą. Woda nie dostaje się do komory spalania albo olej do zbiorniczka wyrównawczego lub woda do oleju ?
Awatar użytkownika
lucas18
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-08-30, 13:19
Lokalizacja:Leszno okolice

2015-08-31, 16:00

Właśnie nie woda sie nie dostaje do oleju ani olej do zbiorniczka dzis dolalem wode i przy spokojnej jezdzie do 80 km/h wszystko jest ok temperatura trzyma sie caly czas na 70/80 a jak sie troche mu wdusi tak do 100/h to temperatura szybko wzrasta do 90/100 i woda ze zbiorniczka wyciekaa tzn kapie pod autem i wszystko wokol zbiorniczka jest mokre. dodam jeszcze ze jak auto zagrzeje na postoju to przy 90 C wlaczaja sie wentylatory ale podczas jazdy juz niee.
Awatar użytkownika
Patryk912
User
User
Posty:2
Rejestracja:2016-12-01, 12:27

2016-12-13, 22:46

Moim zdaniem dobrze inwestować w dobre płyny. Ja w tym roku postawiłam na płyn marki MaxMaster. Skusiłam się, bo organizują konkurs, więc zawsze dodatkowo opcja ;p A płyny dobrej jakości mają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”