Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

[simson s51] iskra uciekła

Skutery forum - Pomoc ze skuterem, motocyklem i innymi jednośladami.
Awatar użytkownika
maciek12
Początkujący
Posty:33
Rejestracja:2010-04-27, 17:22
Lokalizacja:Tarnów/ Zakliczyn

2010-05-13, 18:04

Siema!

Mam mały problem z moim simnonem... Mianowicie jechałem ostatnio sobie ponad 60 i nagle motor mi zdechł... Sprawdziłem, czy jest paliwo, okazało się jednak, że jest i dochodzi, jednak na świecy nie ma iskry... zmieniłem świece i dalej to samo... zdjąłem dekiel i wydawało się być wszystko dobrze... Niestety jeszcze nie odkręciłem magneta, gdyż nie mam sciągacza...
Macie może jakieś wskazówki, sugestie, co się mogło stać? Jak wspominałem, świece i kabel zmieniłem... Prosze o pomoc! Z góry dzięki za info :)
Bez majzla i bez młota to c&$%, a nie robota :-P
Awatar użytkownika
maciek12
Początkujący
Posty:33
Rejestracja:2010-04-27, 17:22
Lokalizacja:Tarnów/ Zakliczyn

2010-05-13, 21:07

Ale mówisz o cewce butelkowej, czy cewce wytwarzającej napięcie w magnecie? Jak myślicie chłopaki, ta w magnecie mogłaby się spalić ot tak?
Bez majzla i bez młota to c&$%, a nie robota :-P
Awatar użytkownika
maciek12
Początkujący
Posty:33
Rejestracja:2010-04-27, 17:22
Lokalizacja:Tarnów/ Zakliczyn

2010-05-15, 18:30

Instalacja 6V, ale zapłon 12V, zapłon iskrowy, przerywacz mechaniczny... Muszę w takim razie obadać tę cewke, ale nie mam żadnej na podmiane... A jakbym założył na próbe od malucha, to działałoby to?
Bez majzla i bez młota to c&$%, a nie robota :-P
Awatar użytkownika
maciek12
Początkujący
Posty:33
Rejestracja:2010-04-27, 17:22
Lokalizacja:Tarnów/ Zakliczyn

2010-05-18, 19:29

Dzisiaj po szkole właśnie odkopałem tę cewke w złomie :-) Założyłem, iiii.... Pojawiła się iskra!!! No to skręciłem do kupy wszystko i kopie... od drugiego strzała zapalił, zrywny jak za dobrych czasów :-) Dzięki wszystkim za pomoc :-D Maniak, piwo dla ciebie, jako jedynego, który pomógł :D
Bez majzla i bez młota to c&$%, a nie robota :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc motocyklowa”