Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Tarcie w kole przy skręcie w prawo passat b5

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
matiz35
User
User
Posty:1
Rejestracja:2015-03-07, 20:35

2015-03-07, 20:47

Witam,

Zacznę od początku. Jakiś czas temu zaczeło mi walic zawieszenie przednie. Byłem u diagnosty, stwierdzil luzy w zawieszeniu. Wymieniony komplet wahaczów przednich + końcówki drążkow i łączniki stabilizatora. Po wymianie zaczęło coś trzeć w kole początkowo myślałem, że tarcie jest w kole prawym i na tym się skupiłem (trze najbardziej przy predkosci powyzej 60 km/h skręcając w prawo dociążając stronę lewą, tak samo jest np jadąc pod większą górke). Wyciągneli mi tarcze i ją całą oszlifowali bo myśleliśmy że może być nadmiar rdzy lub lekko skrzywiona tarcza, nie pomogło. Kupiłem nowe tarcze i klocki, to samo. Przeglądając fora internetowe doszedłem do wniosku że może to być wina łożyska lewego, sprawdzili mi je no i niby nadawało się do wymiany bo skrzypiało więc wymieniliśmy ale w dalszym ciągu słychać. Zmieniłem na inne koła z przodu bo mam drugi zestaw felg stalowych, dzwięk był przytłumiony ale było to dalej słychać. Jeszcze moge nadmienić, że w momencie tego tarcia odczuwalne są wibracje w kabinie. Proszę o podpowiedz bo mechanicy juz tez nie wiedza co to moze byc.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez matiz35, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”