Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Astra 1.4 8v problem z odpaleniem

Forum opel

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
KryspinPL
User
User
Posty:6
Rejestracja:2014-10-01, 18:07

2015-02-24, 06:20

Witam
Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy. Mam dość nietypowy raczej problem który polega na tym iż moje autko nie chciało wgl odpalić.
Wracałem od dziewczyny i wiedziałem że mam mało gazu ale jakoś szczególnie się tym nie przejmowałem ponieważ w baku było 20 litrów benzyny.
W pewnym momencie poczułem że zaczyna brakować gazu, przełączyłem na benzyne i koniec jazdy auto stanęło. Fakt jest taki że wskaźnik nie pokazuje mi prawidłowego litrażu w baku podejrzewam że jest to wina pływaka ale wiem ile mam paliwa w samochodzie. Znajomy który przyjechał by mi pomóc wziął ze sobą 4 litry w bańkę , dolaliśmy ii nic to nie dało czego efektem było holowanie samochodu na moje podwórko.
Na drugi dzień zaciągnięto mnie na stacje benzynową , zatankowałem gazu samochód odpalił bez problem na gazie lecz benzyna ani wcale. Po zrobieniu koło 400km przełączyłem z ciekawości i z cichą nadzieją na benzynę i odpaliła bez problemu! Lecz na drugi dzień już lipa.... teraz odpali normalnie ale silnik działa dopóki trzymam go na obrotach.. puszczę z gazu to gaśnie
O co tu chodzi?
Czy była możliwość takowego zapowietrzenia układu? Czy to może jednak efekt wykończającej sie pompy paliwa?
Proszę o radę.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2015-02-24, 17:09

Instalacja gazowa sekwencyjna ?? jeśli nie to podejrzewam że na benzynie jest bardzo mało jeżdżone i w takich przypadkach lubią zapiekać się wtryskiwacze lub siada pompka paliwa.
Awatar użytkownika
KryspinPL
User
User
Posty:6
Rejestracja:2014-10-01, 18:07

2015-02-24, 17:31

A mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób rozpoznać czy to pompka czy zawieszone wtryski?
Awatar użytkownika
KryspinPL
User
User
Posty:6
Rejestracja:2014-10-01, 18:07

2015-02-27, 17:46

Problem rozwiązałem sam, bez pomocy mechanika.
Piszę to dla zainteresowanych tym problemem, może ktoś będzie miał podobny problem.
Okazało się że pompa paliwa była na wykończeniu ( zawieszała sie ) raz załapała raz nie.
Aby zdiagnozować problem musiałem wykluczyć również inne możliwe usterki czyli tj: przekaźnik od pompy paliwa który też mógł być uszkodzony, filtr paliwa, musiałem sprawdzić czy aby na pewno dochodzi paliwo przewodami , musiałem sprawdzić również czy zasilanie dochodzi do pompy.
Koszt części równe 100zł , odrobina chęci i problem rozwiazany.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”