Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Buduje własny garaż , i szukam oszczędności

Moderator:InRed

Awatar użytkownika
montek54
User
User
Posty:1
Rejestracja:2014-12-14, 10:21

2014-12-14, 10:29

Witajcie Koledzy !
Mam do was parę pytań, liczę na waszą pomoc
Kończę budowę swojego warsztatu, nie jest to jakiś wielki warsztat aczkolwiek założyłem działalność gospodarczą i mam zamiar na tym zarabiać - zawsze było to moim marzeniem : )

W związku z tym iż większość narzędzi pobiera ogromnie dużo energii elektrycznej szukam jakiś oszczędności , sposobu na tańszą eksploatacje sprzętu. Dowiadywałem się u swojego dostawcy energii czy mogę liczyć na jakąś zniżkę - odpowiedział ze jedyne co mogą zrobić to nocna taryfa ale przecież nie będę po nocach naprawiał samochodów :D

Kolejnym pomysłem to wspomaganie się kolektorami słonecznymi ? Dużo osób teraz to montuje w domach , mieszkaniach - ale czy ta moc wystarczy na jakieś chociaż 30% zmniejszenie energii w warsztacie ?
Każdy wie , że start jest najtrudniejszy, nie od razu będę miał kolejki klientów a niestety rachunki trzeba płacić - puki mam pieniążki z dotacji chce je ulokować jak najlepiej

Dziękuje za wszystkie rady !
Awatar użytkownika
andrixu
User
User
Posty:1
Rejestracja:2014-12-14, 13:18

2014-12-14, 13:19

Witaj kolego!
Powiem ci , że kolektory słoneczne to dość dobry pomysł jednakże musisz się liczyć kosztami.
Są firmy, które pomagają z dotacją na taki sprzęt tak samo jak z zdjęciem eternitu z dachu.
Ja znam firmę, która pomaga w uzyskaniu 45% dotacji na montaż instalacji - http://www.hydrogaz.eu/kolektory.html

Może się przyda , w każdym bądź razie sam też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Może ktoś jeszcze na forum będzie chciał się wypowiedzieć to oboje skorzystamy : )

Pozdrawiam Andrzej S
Awatar użytkownika
Yaro
User
User
Posty:12
Rejestracja:2015-01-08, 13:59

2015-02-25, 14:45

Zainwestuj raczej w urzadzenia i sprzęt do warsztatu. Kolektory to inwestycja z długim okresem zwrotu nakładów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat!”