Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

wymiana silnika w Citroen C4 2008 1.6 VTI

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
arturox
User
User
Posty:4
Rejestracja:2014-07-24, 19:17
Lokalizacja:Poznań, Wałbrzych

2014-07-24, 19:23

Witam wszystkich,

Mam problem z poszukiwaniem silnika do mojego Citroena C4 LA coupe z 2008, benzyna 1.6 VTI, w którym poszła uszczelka pod głowicą i narobił się niezły bałagan.
Mój mechanik szuka silnika bardzo wolno i chciałbym w jakiś sposób usprawnić akcje poszukiwania poszukując tego silnika również na własną rękę. Mam jednak 3 pytania, na które może odpowiedzieć mi tylko fachowiec. Znając na nie odpowiedzi mógłbym ustalić czy dany silnik będzie się nadawał do podmiany.

Dane mojego Citroena C4: VIN VF7LA5FWC74909305 NUMER SILNIKA 10FHAZO402169

Wielu handlarzy oferuje silniki 5FW EP6 z dopiskiem początku numeru oferowanego silnika. Znalazłem 3 silniki, których numery zaczynają się na 10FH ale mają różne końcówki. 10FHBP, 10FH8C, 10FHBS. Po rozkodowaniu numeru VIN mojego auta i poszukując na tym forum informacji na temat silnika 10FHBS udało mi się porównać dwa VINy (VF7UD5FWCAJ514031 VF7LA5FWC9Y587316) dwóch aut z takim początkiem numeru silnika (roczniki 2009 i 2010). Po porównaniu danych o silniku mogę stwierdzić, że Citroen C4 z 2010 z nr silnika zaczynającym się od 10FHBS ma identyczne parametry jak nasz uszkodzony silnik. Drugi model z 2009 Citroen Picasso ma dwie różnice i nie wiem czy te różnice mogą wpływać na kompatybilność z naszym autem. Jeżeli te różnice nie stanowiłyby problemu oznaczałoby to, że silniki 5FW EP6 z 2009 i 2010 zaczynające się od numeru 10FHBS można śmiało brać pod uwagę w poszukiwaniach.

2 zauważone różnice w danych silnika na podstawie VIN:
- różnica z firmie systemu wtrysku. W moim aucie jest Siemens a w Picasso z 2009 jest Bosch. Sam wtrysk jest w obu „prim”
- w moim aucie jest informacja przy sprawdzaniu VIN o „odzyskiwaniu oparów benzyny: pochłanianie oparów benzyny ze sterowaniem” w Picasso nie ma takiej adnotacji

Do głowy przychodzi mi jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość uzyskania informacji technicznej o silniku na podstawie jego numeru, nie znając VIN pojazdu z którego on został wymontowany?

Z góry dziękuje za fachową pomoc i opinie.
Awatar użytkownika
dobolsgarage
Początkujący
Posty:62
Rejestracja:2014-07-29, 08:04
Lokalizacja:Poznań
Kontakt:

2014-07-29, 20:19

Teoretycznie słupek silnika powinien byc ten sam. system par paliwa to osobny układ.
Co do wtrysku jeśli kolektor ssacy pasuje to nie przejmowałbym się firmą układu wtryskowego poniewaz na pewno osprzęt zostawiasz stary.

Aż taki bałagan zrobił sie po uszczelce pod głowicą?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”