Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

[Polo 9N1 1.4 TDI AMF] Wyłączenie czujnika poziomu/temperatu

Forum VW

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
LuK444Sz
User
User
Posty:29
Rejestracja:2013-04-23, 15:20
Lokalizacja:Miechów

2014-03-02, 16:15

Ostatnio padł mi w Polo (2002 r.) czujnik poziomu/temperatury oleju. Po podłączeniu pod komputer pokazuje błąd tego czujnika oraz że występuje zwarcie do masy. Instalacja elektryczna przejrzana, wtyk przy czujniku także. Wszystko jest w porządku, czyli to czujnik.
Z racji jego ceny (330 zł nowy) chcę wyłączyć go VAG-COM'em. Odczytując w blokach pomiarowych grupę 003 w instrumentach mam informację, że poziom oleju "NO OK", temperatura oleju 155 st. C przy zimnym silniku. Jest możliwość go wyłączyć? Jak tak to poprzez adaptację? Jak to dalej wykonać?
Pozdrawiam,
LuK444Sz
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2014-03-02, 19:57

Niby jest taka możliwość ... Opiszę ci po kolei całą procedurę (tak będzie łatwiej) :

1. Odpalasz Vaga
2. Wybierasz "select:
3.Wybierasz [17-Instruments ]
4. Wybierasz Recode - 07
5. No i teraz się przygotuj :D Wyskoczą ci trzy takie jakby paski do wypełnienia "Software coding " " workshop code" no i "importer number " .

Pierwszy pasek: 00??x0x to jest ogólny kod dostępu i teraz tak

00 - Brak opcji
01 - Błędy hamulców
02 - Błędy z pasami bezpieczeństwa
04 - Błąd płynu spryskiwacza
16 - Sedan (Jetta)

Wybierasz pochodzenie autka :

1- Europa
2- USA
3- Kanada
4- Wielka Brytania
5- Japonia
6- Arabia Saudyjska
7- Australia

I ostatnie nie pamiętam co to do końca było ale to miało związek z obwodem kół czy coś takiego i z numerem din robilem to bardzo dawno temu i dlatego zapomniałem. Dziś nie mam za wiele czasu ale jutro postaram się coś więcej powiedzieć na ten temat. jak znajdę to w moich instrukcjach :( albo ktoś mnie uprzedzi :D Ale jak już będziesz znał ten kod dostępu to później wystarczy zmienić wartości do 0 i wyłączysz czujnik . Z tego co pamiętam pi razy oko jakoś się to tak robiło (nie zaszkodzi spróbować z kodem dostępu) jeśli już kod złamiesz to już z górki :D Daj mi czas do środy :) Jeśli się nie odezwę to znaczy że wynikły jakieś kłopoty . <boisie>
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”