Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Fiat Freemont JTD 170 KM BŁĄD P0523

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
KrisTO45
User
User
Posty:6
Rejestracja:2019-09-10, 18:18

2019-09-10, 18:43

Witam
Odczytany błąd P0523 (przełącznik ciśnienia oleju silnika -wysoki sygnał wejściowy )
A więc, do tej pory wymienione zostały czujniki niskiego i wysokiego ciśnienia oleju, koszt nie duży więc pozwoliłem sobie na taką czynność .
Sprawdzone działanie zaworu regulacji ciśnienia przy pompie olejowej po wyjęciu sprawdzono rezystancję cewki oraz działanie mechaniczne jest OK. ( to wszystko zostało sprawdzone na stole )
Błąd nadal pojawia się po odpaleniu silnika, kontrolka oleju nie świeci .

Sprawdzić ciśnienie manometrem mechanicznym ?
Czy to raczej po stronie elektryczneJ jest problem,
lub uszczelka smoka częsta przypadłość w tych silnikach
Co można rozumieć przez opis "wysoki sygnał WEJŚCIOWY) którego to może dotyczyć czujnika ?
Proszę o jakieś propozycje co dalej z tym robić bo trochę obawiam się uruchamiać silnik, kontrola oleju nie świeci się ale błąd jest powiązany z ciśnieniem oleju więc to poważna sprawa.
Awatar użytkownika
KrisTO45
User
User
Posty:6
Rejestracja:2019-09-10, 18:18

2019-09-23, 09:26

Usterka zdiagnozowana, przyczyną błędu regulator ciśnienia oleju w pompie olejowej, koszt nowego w ASO 390zł ,mnie się udało kupić w zagranicznym sklepie za ok. 280 zł z przesyłką .
Awatar użytkownika
mrot_or
User
User
Posty:1
Rejestracja:2021-04-22, 18:42

2021-04-22, 18:44

Pytanko, czy i gdzie kupiłeś regulator. Mam podobny problem braku kontrolki oleju w moim FF.
Awatar użytkownika
KrisTO45
User
User
Posty:6
Rejestracja:2019-09-10, 18:18

2021-04-25, 16:21

A więc, jako takiej kontrolki oleju na desce rozdzielczej nie ma w FF przy włączonym zapłonie.
Najprościej zadzwonić do najbliższego serwisu Fiata czyli ASO o regulator , na pewno mogą sprowadzić cena ok. 400 zł , druga opcja przeglądarka i szukanie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”