Reparts.pl - regeneracja części samochodowych Forum VW Skup aut Poznań Skup aut

Renault Kangoo swap z 1.9 D na 1.9 DID z Carismy - proszę o pomoc z elektryka

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator: raptus1984

Awatar użytkownika
Abigor
User
User
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-02, 02:13

2019-10-02, 02:45

Witam serdecznie😉
Po przygodach i przegranej walce z pompa Lucas epic w wysluzonym 1.9d, padł pomysł (bo akurat się taki pacjent nawinal) na przełożenie silnika z Carismy 1.9DID.
Silnik jest renowkowski więc pomyślałem czemu nie 😀
W zasadzie na pierwszy rzut oka (po wyjęciu obu) technicznie proste do ogarnięcia, bo otwory pasują tylko łapy pozmieniać, i kilka pierdolek przerobić/zamienić, jak np pompa wspomagania czy filtr powietrza.

Problem pojawił się dalej.... Elektryka, czyli jak to ogarnąć?
A więc o ile silniki bliźniaczo podobne, to jednak turbo i pompy już nie. Aha w 1.9d był Lucas epic jak pisałem, a w DID jest zwykły Lucas na linkę z chyba 3 kostkami tylko.


I Teraz sobie gdybam jak zrobić żeby było dobrze(i tanim kosztem) :

a) zostawić i przeprogramowac komputer a podpięcie i ustawienie pompy zlecić elektrykowi? Koszt jeszcze nieznany.

b) wrzucić dwa komputery.... Bo przecież imo etc, i jeden komp byłby odpowiedzialny za "wszystko" a drugi tylko sterowa pompa, ale, za taką synchronizację usłyszałem od 1500zl w górę.... Więc dziękuję postoje.

c) znaleźć i przełożyć wiązke z kangura 1.9 DTI - podobno to to samo co DID (wtyczki na plug and play) i ma wszystko pasować (słowa elektryka), ale nigdzie w czlusciach polskiego internetu takiej nie znalazlem 😕
A jeśli nawet to z komputerem czy bez?

d) z silnikiem (profilaktycznie) wyjąłem cała wiązke z Carismy, łącznie z zegarami, stacyjka i co tylko miało wtyczki i było podpięte do prądu, i wydaje mi się jedyna opcja uruchomienia auta (swap silnika z całą elektryka) be z wkladania kolejnych stowek lub tysięcy.... Poprawcie mnie jeżeli się mylę oczywiście.

E).... Napisz tutaj swoją propozycję 👍, wysyłam pocztą dużego Jacka D. Za jak najtańsze, najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie mojego problemu 😉

Pozdrawiam moto zapaleńców 🔧
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”