Reparts.pl - regeneracja części samochodowych Forum VW Skup aut Poznań Skup aut

Audi A3 2.0 TDI - dymienie

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator: raptus1984

Awatar użytkownika
bilon020
User
User
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-04, 19:18

2019-04-04, 19:45

Witam. Chciałbym się poradzić w jednej kwestii. Mam autko od około roku: Audi A3 8P 2.0 TDI 2011, pierwszy diesel i niepokoi mnie w nim jedna rzecz.
Auto dymi na jasno niebieski kolor. Najbardziej widać dymy gdy się dynamicznie rusza oraz gdy się mocno przyspiesza, najczęściej z dwójki z niskich obrotów. Dymy czasami są naprawdę spore, widać je b.dobrze w lusterku. Zauważyłem też że auto nie dymi cały czas. Wydaje mi się że wtedy gdy włącza się procedura wypalania dpf'u. Gdy auto się zagrzeje, złapie temp. i na postoju obroty są podwyższone, lekko powyżej 1000 obrotów, wtedy właśnie zauważam ten problem. Czy to rzeczywiście może być od tego? Czy to jest normalne że auto przy wypalaniu dpf'u dymi tak mocno na niebiesko? Czasami zdarza mi się zgasić wtedy auto i czasami też wyskoczy kontrolka pomarańczowa dpf ale po chwili znika.
Dodam też że nie bardzo da się sprawdzić stan oleju na bagnecie. Jest cały czarny i prawie cały zalany. Taka sytuacja powtórzyła mi się w ubiegłym roku ale robiłem akurat obsługę auta i miesiąc było spokoju. Potem znowu to samo z bagnetem.
Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi co to może być?
Czy trzeba coś sprawdzić, wymienić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”