Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Recepta online - przez internet na e-recepta.net Skup aut Poznań Skup aut Porady Prawne Online - Prawnik Online | LegalHelp

Znaleziono 2 wyniki

autor: gregxxxnt
2013-08-23, 19:11
Forum: Ogólnie o samochodach
Temat: [porady] Pytania dot. manualnej, synchronizowanej skrzyni bi
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 9162

Cześć, dzięki za odzew :)
Co do mojego pierwszego pytania to właśnie o tę kwestię mi chodzi. Również wydaje mi się, że nie będzie prostej proporcjonalności. Tylko że nasuwa się pytanie - Co szybciej wytraci prędkość obrotową? Silnik czy wał pośredni (tj. Koła zębate biegów)?

Co sądzisz o opisanych ...
autor: gregxxxnt
2013-08-21, 19:53
Forum: Ogólnie o samochodach
Temat: [porady] Pytania dot. manualnej, synchronizowanej skrzyni bi
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 9162

[porady] Pytania dot. manualnej, synchronizowanej skrzyni bi

Witaj, ostatnio łamię sobie głowę nad kwestią budowy i zasady działania synchronizowanej, manualnej skrzyni biegów w samochodzie osobowym. Nie mogę znaleźć odpowiedzi na parę kwestii:
1) Czy tempo spadania prędkości obrotowej silnika jest wprost proporcjonalne do tempa spadania prędkości obrotowej ...

Wyszukiwanie zaawansowane